23. septembra 2014

Tatar sa rozbieha v NHL! Prvý zápas, prvý gól. Nabil mu hviezdy Dacjuk

Tomáš tatar sa teší zo streleného gólu do bránky tučniakov.

Tomáš tatar sa teší zo streleného gólu do bránky tučniakov. Foto: TASR/AP
BRATISLAVA 23. septembra (Teraz.sk) – Slovenskému útočníkovi Tomášovi Tatarovi za oceánom pekne podrástli červené krídla v Detroite. Takto otvoril skóre prípravného zápasu na pôde silného tímu tučniakov z Pittsburgu. V 10. minúte zápasu pri presilovke využil krásnu nahrávku z pravého krídla od svojho aktuálneho parťáka, ostrieľaného borca Pavla Dacjuka, ktorý krásne našiel Tatarovu hokejku rovno pred bránkou. Výborne pomohlo aj clonenie Darrema Helma, takže Tatar pohodlne zasunul puk do horného roku Fleuryho bránky.

Dacjuk v zápase ešte potvrdil svoju skvelú techniku v 17. minúte druhej tretiny, keď, opäť v presilovke, stretnutie rozhodol víťazným zásahom na 2:1 pre Detroit. Strieľal do už odkrytej brány ležiaceho Fleuryho potom, ako na puk nedočiahol Tatar. Za domácich ešte v 1. tretine skóroval Beau Bennett. Strelcov gólov napokon vyhlásili aj za hviezdy zápasu: prvou sa stal Dacjuk, druhou Bennett a treťou Slovák Tomáš Tatar.

Gólman červených krídel Jimmy Howard kryje v 1. tretine strelu súpera. Foto: TASR/AP
Predviedli sa aj gólmani. Marc-Andre Fleury v bránke Pittsburgu Penguins pochytal 18 z 20 striel, jeho náprotivok Jimmy Howard 25 z 26 striel na bránu.