05. marca 2015

Tatarovci doma zdolali Rangers, Colorado porazilo Pittsburgh

Tomáš Tatar v súboji s hráčom Rangers St.Louisom.

Tomáš Tatar v súboji s hráčom Rangers St.Louisom. Foto: TASR/AP
New York 5. marca (TASR) - V štyroch zápasoch zámorskej NHL sa v noci na štvrtok predstavili dvaja slovenskí hokejisti, Tomáš Tatar a ani Tomáš Jurčo v drese Detroitu nebodovali. Obaja sa však tešili z triumfu nad New Yorkom Rangers 2:1 po predĺžení, vďaka ktorému Red Wings poskočili na piatu priečku vo Východnej konferencii. Parádnu premiéru v tíme "červených krídel" zažil obranca Marek Židlický, ktorý v prvom dueli po výmene z New Jersey strelil v 62. minúte víťazný gól domácich.

Zostrih zo zápasu Red Wings - Rangers

Český veterán sa presadil v presilovke z dorážky. Mal pritom aj kusisko šťastia, lebo puk sa dostal za chrbát Cama Talbota aj s prispením brániacich hráčov "jazdcov". Tatar počas 16:23 odohratých minút vyslal na súperovu bránku dve strely, Jurčo strávil na ľade 14:34 min a prezentoval sa tromi streleckými pokusmi a tromi bodyčekmi.

Výsledky NHL:
Winnipeg - Ottawa 1:3, Detroit - NY Rangers 2:1 pp, Anaheim - Montreal 3:1, Colorado - Pittsburgh 3:1

NBA: Westbrook napodobnil Jordana, dvakrát sa muselo predlžovať