Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. apríla 2012

Technologické sankcie uvalili USA na Sýriu a IránAmerický prezident Barack Obama v pondelok nariadil sankcie a zákaz poskytnutia víz spoločnostiam a jednotlivcom poskytujúcich technologické know-how, počítače a ďalšie vybavenie, ktoré pomáhajú ...Zdieľať
barack obama WASHINGTON 23. apríla (WEBNOVINY) - Americký prezident Barack Obama v pondelok nariadil sankcie a zákaz poskytnutia víz spoločnostiam a jednotlivcom poskytujúcich technologické know-how, počítače a ďalšie vybavenie, ktoré pomáhajú Iránu a Sýrii utláčať ich ľud.


Ako Obama uviedol, obe krajiny závažne porušujú ľudské práva prostredníctvom prerušenia počítačových sietí, stopovacích technológií a ďalším "zákerným používaním technológií".

Opatrenie preto zablokuje majetok a zisky ľuďom, ktorí sa podieľali na takýchto obchodoch a zruší ich práva cestovať do Spojených štátov.

Zamerané je proti tým, ktorí predávali, prenajímali alebo inak poskytovali tovary, služby alebo technológie, ktoré pomáhali Iránu a Sýrii rušiť, monitorovať alebo sledovať jednotlivcov prostredníctvom počítačov a internetových sietí.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Expremiér Islandu je vinný za pád bánk, nepotrestajú ho
<< predchádzajúci článok
Holandský premiér rezignoval, kráľovná zváži predčasné voľby

Technologické sankcie uvalili USA na Sýriu a Irán - diskusné fórum čitateľov