Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. februára 2010

Teherán začal s obohacovaním uránuIrán aj napriek nesúhlasu svetových mocností začal v utorok v zariadení Natanz s obohacovaním uránu na úroveň 20 percent. Robí tak však pod dohľadom inšpektorov z ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


TEHERÁN 9. februára (WEBNOVINY) - Irán aj napriek nesúhlasu svetových mocností začal v utorok v zariadení Natanz s obohacovaním uránu na úroveň 20 percent. Robí tak však pod dohľadom inšpektorov z agentúry Organizácie Spojených národov pre jadrovú energiu, informovali štátne médiá. Televízna stanica al-Alam odvolávajúc sa na nemenovaný zdroj z iránskeho úradu pre atómovú energiu uviedla, že "Irán začal v Natanze obohacovanie uránu na 20 percent za prítomnosti inšpektorov MAAE (Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu)."

Spojené štáty americké a Francúzsko v pondelok po tom, ako Teherán oznámil, že začne s obohacovaním uránu, vyhlásili, že sa budú usilovať o uvalenie nových "silných" sankcií OSN voči Iránu. Iránske zariadenie pre obohacovanie uránu sa nachádza v meste Natanz v centrálnej časti krajiny, kde roky prebiehajú citlivé práce súvisiace s jadrovým výskumom aj napriek trom sériám sankcií zo strany OSN.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Situácia na rieke Poprad sa nezlepšuje
<< predchádzajúci článok
Pri požiari v domove dôchodcov zahynulo šesť ľudí

Teherán začal s obohacovaním uránu - diskusné fórum čitateľov