23. septembra 2016

Tímová časovka pre BMC, Sagan už nie je lídrom Eneco Tour

Tímová časovka na 12. ročníku cyklistických pretekov Eneco Tour sa v piatok popoludní skončila triumfom favorizovaného ...

cyklisticky tim bmc racing Tím Tinkoff s Petrom Saganom skončil na 8. mieste s odstupom 34 sekúnd.SITTARD-GELEEN 23. septembra (WebNoviny.sk) - Tímová časovka na 12. ročníku cyklistických pretekov Eneco Tour sa v piatok popoludní skončila triumfom favorizovaného amerického tímu BMC Racing.

Úradujúci majstri sveta v tejto disciplíne dominovali na trati okolo mesta Sittard-Geleen (20,9 km) v juhovýchodnom Holandsku s náskokom 8 sekúnd pred belgickým zoskupením Etixx-Quick Step a 23 sekúnd pred holandským tímom LottoNL-Jumbo. Tím Tinkoff s prvým mužom priebežnej celkovej klasifikácie Petrom Saganom skončil na 8. mieste s odstupom 34 sekúnd.

Odporúčame:

Tinkoff na MS neobsadí tímovú časovku, neoplatí sa im to

Znamená to, že Sagan prišiel o biely dres lídra pretekov. Staronovým vedúcim pretekárom je Austrálčan Rohan Dennis, Sagan klesol na štvrtú priečku s mankom 27 sekúnd. Aj druhá pozícia na priebežnom pódiu patrí jazdcovi BMC, Američanovi Taylorovi Phinneymu (+16), tretí je nemecký motor Etixxu-Quick Step Tony Martin (+24).

"Máme za sebou dobrú tímovú časovku, ale zďaleka nie je o všetkom rozhodnuté. Do konca pretekov zostávajú dve etapy, z toho jedna so šprintérskym záverom a Zlatým kilometrom a tam všade môže Peter Sagan získať bonifikačné sekundy. Dnešná časovka bola tiež dobrým testom pred majstrovstvami sveta v Katare," povedal Rohan Dennis v prvej reakcii pre organizátorov pretekov.

Preteky Eneco Tour vyvrcholia počas víkendu záverečnými dvoma etapami a Peter Sagan rozhodne nie je bez šance na celkový triumf, ktorý by mu prinavrátil prvú priečku v hodnotení WorldTour z pohľadu celej sezóny. Momentálne na nej tróni Kolumbijčan Nairo Quintana.

Výsledky - Eneco Tour 2016 - piatok:

5. etapa (Sittard-Geleen - Sittard-Geleen, 20,9 km): 1. BMC Racing 23:11 min, 2. Etixx-QuickStep +8, 3. LottoNL-Jumbo +23, 4. Movistar +25, 5. IAM Cycling +26, 6. Lotto Soudal +29, 7. Giand-Alpecin, 8. Tinkoff +34

Poradie po 5. etape: 1. Rohan Dennis (Aus.) BMC Racing 13:40:47 h, 2. Taylor Phinney (USA) BMC Racing +16 s, 3. Tony Martin (Nem.) Etixx - QuickStep +24, 4. Peter Sagan (SR) Tinkoff +27, 5. Niki Terpstra (Hol.) Etixx - QuickStep +27, 6. Jos van Emden (Hol.) LottoNL-Jumbo +28.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.