17. februára 2017

Tipsport Liga: Košice podľahli Popradu

Na archívnej snímke sa hráči Popradu tešia.

Na archívnej snímke sa hráči Popradu tešia. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Poprad 17. februára (TASR) - Úvod stretnutia sa pre domácich začal podľa príslovia "nedáš - dostaneš". Najprv v čistej šanci zlyhal ruský obranca Ibragimov, ktorý nedostal puk do prázdnej bránky. Vzápätí na opačnej strane predviedli peknú kombináciu Suja s Bicekom a Tokin nemal šancu - 0:1. Vyrovnania sa Poprad dočkal tesne pred koncom tretiny. V 18. minúte sa pred Kopŕivu natlačil Lichanec, ktorý prihrávkou našiel osamoteného Zagrapana - 1:1. Už o minútu domáci viedli. Spilarovi nevyšla pred obrannou modrou kľučka, puk sa dostal k Hvilovi a na konci jeho strieľanej prihrávky bol ligový debutant Bjalončík - 1:1.

Po prvej prestávke najprv prienikom pohrozil Milý a po ňom neuspel z uhla ani Nagy, ktorý napokon v 28. minúte zaznamenal druhý košický gól a bolo vyrovnané. Popradčania mali miestami navrch. V superšanciach pred Habalom ale neuspeli postupne Svitana a Hvila. V 37. minúte sa geniálnou akciou pripomenul kapitán Arne Kroták, ktorý poľahky obišiel reprezentačného obrancu Šedivého a naservíroval gól na hokejku Svitanu - 3:2.

V tretej tretine sa viac bojovalo, ako hralo. Osem minút pred koncom stretnutia mali Košice výhodu presilovej hry. Domácich zavreli pred vlastnou bránkou, ale v najväčšej príležitosti neuspel Dudáš s dorážkou. V závere zápasu pribúdala nervozita. Z nej Popradčania vyťažili vylúčenie Suju, ale na výsledku už nič nezmenila ani 30-sekundová hra hostí bez brankára. Poprad tak po piatich prehrách v rade bodoval naplno.

HK Poprad - HC Košice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 18. Zagrapan (Lichanec, Davydov), 19. Bjalončík (Hvila), 37. Svitana (Kroták) – 6. Bicek (Suja, Šedivý), 28. Nagy (Spilar, Boltun). Rozhodovali: Lokšík, Majling – Holienka, Kollár, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1760 divákov