22. marca 2017

TIPSPORT LIGA: Martin pokoril favorizované Košice

Na archívnej snímke snímke Ľuboš Bartečko z Popradu (vľavo) a Ján Tabaček z Martina. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Martin 22. marca (TASR) - Martinskí hokejisti zvíťazili v stredajšom treťom stretnutí štvrťfinále play off Tipsport Ligy na domácom ľade nad favorizovanými Košicami 4:1 a v sérii vedú 2:1 na zápasy.

MHC Martin - HC Košice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 16. R. Varga (Kozák, Korostin), 19. Kozák, 26. Rapáč (Dlouhy, Brňák), 58. R. Varga (Galamboš) - 39. Šoltés (Deyl). Rozhodovali: J. Konc, T. Orolin - M. Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 4:4, Pacalaj, Salija obaja 10 minút za údery - Hričina 10 minpt za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4000 divákov

/na zápasy 2:1/

Martin: Corbeil – Pulli, Kozák, Tabaček, Bačik, König, Brňák, Pacalaj, Salija – Korostin, Galamboš, R. Varga – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhy, Surovka – Rzavský, Pokrivčák, Jurášek

Košice: Habal – Dudáš, Šmach, Šedivý, Matejka, Jankovič, Deyl, Koch, Vašíček – Rudolf Huna, Suja, Bartánus – Bicek, T. Varga, Jenčík – Hričina, Bartoš, Šoltés – T. Klíma, Boltun, Milý

Tretí štvrťfinálový zápas začali Martinčania s veľkým náporom. V úvode stretnutia súpera prestrieľali, ale gólovo sa nepresadil ani Kozák a ani Markovič. Košičania sa nevedeli vymaniť z tlaku, ale v 7. minúte sa nečakane objavil pred Corbeilom Suja, no svoj nájazd nepremenil. Martinské chvíle prišli v závere prvej tretiny. Najskôr v 16. minúte napriahol Kozák dve sekundy po návrate Jenčíka z trestnej lavice a Róbert Varga tečom otvoril skóre zápasu. O tri minúty potom hrali domáci ďalšiu presilovku a tento raz Kozák čistou ranou od modrej čiary poslal Martin do dvojgólového náskoku.

Tempo v druhej tretine upadlo, ale naďalej sa hral rýchly hokej s veľkým nasadením na oboch stranách. V 26. minúte prišiel ako blesk z čistého neba ďalší gólový moment Martina. Dlouhý pohotovo našiel pred bránkou Rapáča a ten zvýšil už na 3:0. Košičania potom pritvrdili v osobných súbojoch a tak sa na ľade niekoľkokrát poriadne zaiskrilo. V 33. minúte mal gól na hokejke Bartoš a po ňom Hričina, ale Corbeil bol na mieste. Tlak hostí silnel. V 33. minúte hrali "oceliari" presilovku uzamkli domácich v ich obrannom pásme, ale gólovo sa nepresadili. Naopak, po naskočení Brňáka z trestnej lavice sa ocitol sám pred brankárom Habalom Surovka, ale ani on nepridal ďalší gólový príspevok. To mohlo domácich mrzieť, lebo v 39. minúte tečoval Šoltés Deylovu strelu a Košičania sa opäť dostali do hry.

V úvode tretej tretiny Martinčania ubránili košickú presilovku, ako aj následný nápor súpera. V 49. minúte hrali domáci dve presilovky za sebou, ale gól nepadol. Košičania v záverečných minútach stupňovali tlak, ale domáci sa aj so šťastím ubránili. "Oceliari" odvolali 149 sekúnd pred koncom brankára, ale Róbert Varga dve minúty pred tretím klaksónom vsietil gól do prázdnej bránky a rozhodol o víťazstve Martina, ktorý sa tak nečakane ujal v sérii vedenia 2:1.