20. júna 2006

Titul v časovke juniorských družstiev pre Prešovčanov

Kvarteto Lokomotívy SWAM Prešov v zložení Martin Fujdala, Maroš Kopačka, Lukáš Goč a Jakub Novák si vybojovalo titul majstrov Slovenska v cyklistickej časovke družstiev juniorov. Na 60 km trati na ...

RUSOVCE 20. júna (WEBNOVINY) - Kvarteto Lokomotívy SWAM Prešov v zložení Martin Fujdala, Maroš Kopačka, Lukáš Goč a Jakub Novák si vybojovalo titul majstrov Slovenska v cyklistickej časovke družstiev juniorov. Na 60 km trati na priesakovom kanáli pod petržalskou hrádzou predstihli Prešovčania štvoricu Cyklistického spolku Žilina. Výsledným časom 1:21:29 h by v spoločnej súťaži českých a slovenských tímov skončili prešovskí cyklisti na 5. mieste. Majstrami Česka sa stali v dramatickej súťaži jazdci Dukly Brno, ktorí vyhrali s dvojsekundovým náskokom pred druhým tímom Českej spořitelny MTB. V ženskej a juniorskej časovke dvojíc štartovali len české pretekárky, Slovenky sa na štart nepostavili. Oba české tituly získali cyklistky Dukly Praha. Spoločný slovenský a český šampionát pokračuje na ceste pod petržalskou hrádzou vo štvrtok časovkou jednotlivcov, v ktorej budú o tituly bojovať aj maďarskí cyklisti.

Výsledky - spoločné majstrovstvá Slovenska a Čiech v cestnej cyklistike - utorok:

Časovka družstiev juniorov:

Majstrovstvá Slovenska (60 km): 1. Lokomotíva SWAM Prešov (Martin Fujdala, Maroš Kopačka, Lukáš Goč, Jakub Novák) 1:21:29, 2. Cyklistický spolok Žilina (Tomáš Droppa, Peter Sagan, Juraj Sagan, Matej Vyšňa) 1:23:31, 3. Slávia ŠŠ Trenčín I (Jozef Blahovský, Patrik Grman, René Valet, Ivan Trebatický) 1:27:06.

Majstrovstvá Česka (60 km): 1. AŠK Dukla Brno (Dostál, Řehoř, Kratochvíla, Kuchař) 1:18:39, 2. Česká spořitelna MTB II 1:18:41, 3. CK Příbram I 1:18:47.