06. marca 2018

TL: Košických hokejistov zdolala po predĺžení Banská Bystrica

Na snímke vľavo brankár Banskej Bystrice Teemu Lassila a vpravo vľavo hráč Košíc Šimon Petráš v zápase 49. kola Tipsport ligy HC Košice - HC 05 iClinic Banská Bystrica 6. marca 2018 v Košiaciach.

Na snímke vľavo brankár Banskej Bystrice Teemu Lassila a vpravo vľavo hráč Košíc Šimon Petráš v zápase 49. kola Tipsport ligy HC Košice – HC 05 iClinic Banská Bystrica 6. marca 2018 v Košiaciach. Foto: TASR - Roman Hanc
Košice 6. marca (TASR) - Hostia sa dostali do vedenia v polovici úvodnej tretiny, keď zásluhou Bubelu zužitkovali hneď svoju prvú väčšiu príležitosť. Iba štyri sekundy pred prvou prestávkou náskok zdvojnásobili, autorom prvého z gólov "do šatní" v tomto zápase bol Surový. Domáci však cez prestávku nezložili zbrane a už v 22. minúte znížil na rozdiel jediného gólu Šedivý. Košičanom sa podarilo vyrovnať ešte v druhej tretine po tom, ako v 39. minúte Dudáš prekonal Lassilu v bránke Banskej Bystrice. Tá sa vrátila do vedenia v 48. minúte, ale ani presný zásah Bortňáka ešte nepriniesol rozuzlenie. O štyri minúty neskôr totiž Košice opäť vyrovnali, tentoraz to dokázali vďaka Miklíkovi. Odpovedať zvládli dokonca aj na gól Ďatelinku z 55. minúty, ktorý musel odobriť videorozhodoca, keďže Suja vyrovnal v čase 59:13 na 4:4 a poslal šláger dohrávaného 49. kola do predĺženia. V ňom už domáci brankár Habal ani Lassila neinkasovali a o víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých uspela Banská Bystrica. Exekútorom víťazného nájazdu sa stal Asselin.

HC Košice - HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:5 pp a sn (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. Šedivý (Suja, Miklík), 39. Dudáš (Nagy, Miklík), 52. Miklík (Suja, Nagy), 60. Suja (Čížek, Miklík) - 10. Bubela (Brittain), 20. Surový (Asselin), 48. Bortňák (Kabáč), 55. Ďatelinka (Lamper), rozh. sam. nájazd Asselin. Rozhodovali: J. Konc, Baluška – Výleta, Stanzel, vylúčení: 3:9, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4158 divákov.

Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, Kessel, Pulli, Matejka, Novotný, Ovčačík – Nagy, Suja, Miklík – Jenčík, Hovorka, Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Koyš, Petráš, Klíma

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Trecapelli, Gabor, Sedlák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Brittain – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Kabáč

NHL: Hviezdny nováčik Boeser bude Vancouveru chýbať 4 až 6 týždňov
KHL: Jokerit Helsinki zdolal protivníka HK Soči