12. marca 2006

Tlak na Ronalda sa stupňuje

Brazílsky futbalový kanonier Ronaldo nepremenil v poslednej minúte sobotňajšieho zápasu Realu Madrid proti Valencii penaltu, čo ešte vystupňovalo kritiku, ktorá sa na neho valí v ostatnom období. ...

MADRID 12. marca (WN/SITA, AP) - Brazílsky futbalový kanonier Ronaldo nepremenil v poslednej minúte sobotňajšieho zápasu Realu Madrid proti Valencii penaltu, čo ešte vystupňovalo kritiku, ktorá sa na neho valí v ostatnom období. Brazílčan prišiel na ihrisko v 62. minúte. V závere zápasu spadol v súboji s brankárom Canizaresom, ale vzápätí sa potvrdilo pravidlo, že faulovaný hráč nemá kopať penaltu. Brankár Valencie Ronaldovu prízemnú strelu. Real tak remizoval na štadióne Mestalla 0:0 v tabuľke Primera Division sa nedokázal odpútať od tretej Valencie. Ronaldo strelil naposledy ligový gól 4. februára a uvedomuje si, že nie je v pohode: "Iba ja sám sa môžem z toho dostať. A som si istý, že to tvrdou prácou dokážem otočiť." Vlna kritiky a diskusií okolo Ronaldovej hernej krízy naberá na obrátkach. Brazílsky útočník musí počas zápasov čeliť veľkému tlaku zo strany fanúšikov. Jeho krajan a legenda svetového futbalu Pelé naznačil, že Ronaldovu kariéru ovplyvnili problémy v osobnom živote a Francúz Platini sa vyslovil, že 29-ročný Brazílčan je už trochu starý a nosí aj nejaké to kilo navyše. Ronaldo je však najviac znechutený z pokrikov fanúšikov, u ktorých zjavne stratil dôveru. To ho viedlo k vyhláseniu, že uvažuje nad odchodom z klubu na konci aktuálnej sezóny. Do diskusií sa zapojil dokonca aj brazílsky prezident Luiz Inacio Lula da Silva, ktorý mu poslal list s vyjadrením podpory.

FOTO : SITA/AP