30. júna 2006

Tour de France nepôjdu ani Basso s Mancebom

Na cyklistickej Tour de France nebudú napokon štartovať ani Talian Ivan Basso a Španiel Francesco Mancebo. Dôvodom je ich údajná účasť na dopingovom škandále v Španielsku. Oznámili to v piatok ...

ŠTRASBURG 30. júna (WEBNOVINY) - Na cyklistickej Tour de France nebudú napokon štartovať ani Talian Ivan Basso a Španiel Francesco Mancebo. Dôvodom je ich údajná účasť na dopingovom škandále v Španielsku. Oznámili to v piatok tesne popoludní organizátori Tour, ktorá sa začína v sobotu úvodným prológom v Štrasburgu. Basso i Mancebo patrili medzi favoritov Grande Boucle. Basso z dánskeho zoskupenia CSC sa mohol stať po víťazstve na Giro d´Italia prvým cyklistom od roku 1998, ktorý by vyhral oba veľké preteky v jednej sezóne. Na posledných dvoch Tour de France skončil vždy na stupňoch víťazov, Mancebo z tímu AG2R bol vlani štvrtý. Už skôr tím T-Mobile vyradil zo svojej zostavy Nemca Jana Ullricha, ktorý je rovnako zapletený do dopingovej aféry v Španielsku.