01. augusta 2006

Traja Slováci v zostave kola najvyššej českej súťaže

Denník Sport zaradil do zostavy kola po prológu najvyššej českej futbalovej súťaže troch slovenských legionárov. Výkonmi si takúto poctu vyslúžili obranca Miloš Brezinský (Mladá Boleslav), ofenzívny ...

PRAHA 1. augusta (WEBNOVINY) - Denník Sport zaradil do zostavy kola po prológu najvyššej českej futbalovej súťaže troch slovenských legionárov. Výkonmi si takúto poctu vyslúžili obranca Miloš Brezinský (Mladá Boleslav), ofenzívny stredopoliar Ivan Hodúr (Liberec) a záložník Michal Gašparík (Most). Brezinský sa gólom v 86. minúte domáceho zápasu proti Olomoucu postaral o zavŕšenie obratu z polčasového stavu 0:1 na 2:1. Gašparík takisto dával druhý a zároveň posledný gól svojho tímu, keď v 60. minúte vyrovnával v Jablonci na konečných 2:2 a ako jediný zo svojho tímu si vyslúžil známku 7 na 10-bodovej stupnici. Rovnaké ocenenie dostal Hodúr, ktorého mužstvo vyhralo 2:0 na pôde Českých Budějovíc aj vďaka zaváhaniu slovenského brankára domácich Miroslava Filipka (len 3 body z 10 možných) pri prvom zásahu majstra už v 10. minúte. Z podtatranských futbalistov sa okrem Brezinského blysol rozhodujúcou strelou aj Milan Ivana (hodnotenie 7), ktorý za Slovácko v prestížnom zápase v Zlíne poprel platnosť starej futbalovej múdrosti: ako faulovaný hráč zvládol v 77. minúte penaltovú zodpovednosť a upravil skóre na 2:1 pre hostí.