23. septembra 2014

Trenčín si postrážil tri body, dvadsiatku zdolal tesne 2:1

Trenčania oslavujú gól Lukáša Kozáka (č.72), Richard Lintner (hore) a Vladimír Nemec (vpravo) v zápase 3. kola hokejovej extraligy HK Dukla Trenčín - HK 36 Skalica, 16. septembra 2014 v Trenčíne. Foto: FOTO TASR/Radovan Stoklasa
Trenčín 23. septembra (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v utorňajšom stretnutí Tipsport extraligy 2014/2015 nad reprezentačným výberom HK Orange 20 tesne 2:1.

Trenčania sa od začiatku pustili do súpera a ten v úvodných minútach väčšinou iba vyhadzoval puky z vlastnej obrannej tretiny. Prvý gól v Godlovej sieti priniesla 8. minúta. Pri hre štyroch na troch využil presilovú hru Novajovský, keď po Radivojevočovej prihrávke nekompromisne prestrelil brankára Godlu. O dve a pol minúty už viedol Trenčín dvojgólovým rozdielom, z pravého kruhu trafil odkrytú časť bránky Gašparovič. Trenčania pokračovali v nátlakovej hre, Kozákovu strelu zastavila žŕdka. Šancu na zníženie mali mladí hokejisti v 17. minúte, no takmer minútovú presilovú hru o dvoch hráčov nedokázali využiť.

Dukla pokračovala v aktívnej hre aj po prestávke. Paradoxne, gól však padol do domácej siete. V 25. minúte napriahol spomedzi kruhov Jendroľ a Konrád bol na jeho pokus prikrátky. Mladíci od tohto momentu ožili, pridali na dôraze a začali viac podkurovať domácej obrane. Hra sa presúvala od jednej bránky k druhej a oba tímy sa snažili ťažiť zo súperových chýb. Z trenčianskych hokejok sa vytratil pokoj a dôraz z prvej tretiny, čo sa potvrdilo v 34. minúte. Puk skákal pred bránkovou čiarou, no ani jeden z hráčov ho za ňu nedokázal dotlačiť a aj preto už gól v prostrednej tretine nepadol.

V záverečnej časti hry sa Trenčínu núkala veľká možnosť zvýšiť svoj náskok. Minútu trvajúcu presilovú hru o dvoch hráčov však nevyužil, keď sa niekoľkokrát vyznamenal Godla. Vo zvyšných minútach prevládala nepresnosť na oboch stranách, a tak si Dukla postrážila tesné víťazstvo.

Dukla Trenčín - HK Orange 20 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
8. Novajovský (Radivojevič, Gašparovič), 11. Gašparovič (Petrovický, Radivojevič) - 25. Jendroľ (Petráš). Rozhodovali: M. Novák – Holienka, Junek, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 678 divákov.