Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

21. septembra 2010

Tretí rozmer fotografie – prvý 3D Lumix GSpoločnosť Panasonic predstavuje novú vlajkovú loď v kategórii digitálnych fotoaparátov s výmennými objektívmi – prvý 3D fotoaparát na svete, ktorý zároveň dôstojne zastúpi filmovú kameru a natáča v plnom vysokom rozlíšení Full HD vrátane stereo zvuku Dolby Digital.Zdieľať
Tento kompaktný a ľahký model oslní množstvom dosiaľ nevídaných funkcií a predností.
 
Panasonic Lumix DMC-GH2Panasonic Lumix DMC-GH2 je najnovším prírastkom modelového radu Lumix G Micro bez zastaranej zrkadlovej komory a optického hľadáčika. S 3D objektívom s unikátnou optickou sústavou Lumix GH2 ako prvý na svete ponúka fotografovanie v 3D a natáčanie videozáznamu vo Full HD. Nejde len o špičkový fotoaparát pre náročných, ale tiež o plnohodnotnú videokameru, ktorej schopnosti sa nijako nelíšia od schopností vyspelých kamier na súčasnom trhu. Videozáznam natáča v rozlíšení 1920x1080, výstup vo formáte 24p (24 okienok za sekundu v plnom rozlíšení) svojou kvalitou zodpovedá záznamu, ktorý sa premieta v moderných kinosálach.  Lumix GH2 tak rovnako ako jeho predchodca vychádza v ústrety náročným videotvorcom a študentom filmových škôl a ponúka plnohodnotnú alternatívu filmových kamier za zlomok ich ceny.
 
Okrem už známeho a obľúbeného režimu Film teraz pribudol aj nový režim Cinema, v ktorom obraz vyniká plynulými farebnými a tonálnymi prechodmi známymi z filmového plátna. Ďalší nový režim Variable zase umožňuje nahrávať videozáznam s rôznou frekvenciou a striedavo ho tak spomaľovať a zrýchľovať, čo ocenia milovníci zvláštnych efektov. Rozsah reálnej ohniskovej vzdialenosti objektívu sa dá pri natáčaní aj fotografovaní predĺžiť pomocou novej funkcie EX Tele Conversion. Pri natáčaní alebo fotografovaní je možné cez HDMI výstup prepojiť fotoaparát s televízorom či monitorom a prehliadať si tak čerstvo vytvorený materiál na veľkej obrazovke.
 
Od obľúbeného a oceneniami ovenčeného modelu DMC-G2 prevzal nový Lumix GH2 výborne riešené a užívateľsky príjemné dotykové ovládanie. Základným užívateľským rozhraním je výklopný a otočný dotykový displej, k presnému sledovaniu scény sa však rovnako dobre dá použiť aj novo vyvinutý profesionálny hľadáčik Multi Aspect Wide Screen LVF. Užívatelia sa tak môžu sústrediť výhradne na fotografovanie či natáčanie a vždy uvidia snímanú scénu vo farbách a pomere strán, v ktorom snímajú, vrátane celého radu informácií, ktoré si môžu navoliť. Pomocou dotyku na displeji sa dá okrem ovládania menu a výberu veľkosti a umiestnenia ostriaceho bodu tiež automaticky zaostriť, displej dokonca funguje aj ako alternatívna spúšť. Vďaka špeciálnemu senzoru displej automaticky zhasne akonáhle fotoaparát priblížime k oku – v takomto prípade sa aktivuje rozmerný LVF elektronický hľadáčik. Na rozdiel od tradičných „zrkadloviek“ Lumix G umožňuje jednoducho tvoriť aj začínajúcim užívateľom. K jednoduchému ovládaniu prispieva aj osvedčený režim inteligentnej automatiky (iA), v ktorom fotoaparát nastavuje všetky potrebné hodnoty podľa momentálnych svetelných podmienok a charakteru fotografovanej scény. Pri automatickom ostrení sa uplatňuje nový systém Light Speed AF, vďaka ktorému je fotoaparát schopný zaostriť za cca 0,1 s od stlačenia spúšte.
 
Panasonic Lumix DMC-GH2Rad LUMIX G Micro je súčasťou štandardu Micro 4/3, jedného z najobľúbenejších                          a najprogresívnejších systémov v súčasnej digitálnej fotografii. Medzi jeho najväčšie výhody, okrem vynikajúceho pomeru obrazovej kvality a malých rozmerov tela a objektívu,  patrí aj špičková funkčná výbava a možnosti využitia, s ktorými sa tradičné „zrkadlovky“ nemôžu porovnávať. Pre rad LUMIX G Micro je v súčasnej dobe k dispozícii 11 exkluzívnych objektívov, medzi ktoré patria aj tri horúce novinky – LUMIX G 14 mm f2,5 ASPH, teleobjektív LUMIX G VARIO 100-300 mm f4-5,6 / MEGA O.I.S. a 3D objektív LUMIX G 12,5 mm f12 (H-FT012). Vďaka revolučnosti svojej koncepcie je však možné pomocou špeciálnej redukcie nasadiť prakticky akékoľvek objektívy od akéhokoľvek výrobcu z akejkoľvek doby, čo z Lumixu G robí výnimočný kompatibilný prístroj.
 
1. Vyspelé technológie rozširujú hranice známych možností
Panasonic DMC-GH2, to sú zábavné funkcie aj mimoriadne vysoký výkon. Zo všetkých fotoaparátov na svete ponúka vôbec najrýchlejšie automatické kontrastné ostrenie (s vhodným objektívom až 0,1 s). Ostrenie založené na meraní kontrastu je tak presnejšie a spoľahlivejšie než ostriace systémy zrkadloviek, ktoré využívajú fázový posun. V kombinácii s ovládaním pomocou dotykového displeja je tak zaostrovanie nielen presné, ale zároveň veľmi pohodlné.
 
Rovnako obrazovou kvalitou sa Panasonic GH2 (rovnako ako ďalšie fotoaparáty radu LUMIX G Micro) bežným digitálnym zrkadlovkám prinajmenšom vyrovná. Nový snímač Live MOS s rozlíšením 16,05 megapixela je okrem vysokej rýchlosti, spoločnej všetkým snímačom MOS, vybavený aj špeciálnou technológiou Maicovicon pre zníženie hladiny šumu pri vyššej citlivosti. Vďaka tejto technológii sa zvýšila rýchlosť sekvenčného snímania v plnom rozlíšení na 5 okienok za sekundu pri použití mechanickej závierky a na celých 40 obr/s pri použití závierky elektronickej.
 
Obrazový procesor Venus Engine FHD je vyladený pre rýchle a precízne spracovanie fotografií aj videozáznamov v plnom vysokom rozlíšení Full HD. Dôsledne oddeľuje farebný šum od jasového a obidva typy eliminuje oddelene pomocou optimálnych algoritmov, takže sa fotograf môže tešiť na čisté snímky aj pri vyšších hodnotách citlivosti ISO. Veľkou výhodou sú aj čisté farebné prechody bez akéhokoľvek zlievania farieb dokonca aj v rohoch snímok, kde k tomuto nežiaducemu javu obvykle dochádza. Ďalšou prednosťou nového obrazového procesoru je technológia Inteligentné rozlíšenie. Systém automaticky rozpozná tri charakteristické oblasti záberu – obrysy, oblasť s detailnou textúrou a jemné tonálne prechody. Obrysy sa automaticky zvýraznia pomocou vyššieho kontrastu, v oblastiach s textúrou dôjde k zvýrazneniu detailov a tonálne prechody sa upravia tak, aby vyzerali ešte plynulejšie. Výsledkom je kvalitnejší obraz pri fotografovaní aj natáčaní videozáznamov.
 
Panasonic Lumix DMC-GH2 2. Skutočný obojživelník – nielen fotoaparát, ale aj plnohodnotná videokamera
Takmer všetky digitálne fotoaparáty na súčasnom trhu dokážu natáčať videozáznamy, u väčšiny z nich je ale videorežim len doplnkovou funkciou                               a fotoaparát sa skutočným kamerám rozhodne nevyrovná. U Panasonicu GH2 je tomu inak, ide o skutočne hybridný prístroj, ktorý vo videorežime pracuje rovnako kvalitne ako mnohé filmové kamery. Natáčanie sa spúšťa špeciálnym tlačidlom, takže sa dá natáčať aj fotografovať okamžite a súčasne bez akékoľvek straty kvality. Prístroj natáča v rozlíšení Full HD 1920 x 1080 bodov s frekvenciou 60i, výkon snímača sa oproti predchádzajúcemu modelu zdvojnásobil z 25p/24p na 50p/60p. Panasonic GH2 podporuje aj natívny filmový formát 1080/24p, čo je štandard pre bežné moderné kinosály. V režime Cinema obraz vyniká plynulými farebnými                            a tonálnymi prechodmi s podmanivou hĺbkou ostrosti, známou z filmového plátna. Prístroj je tak lákavou alternatívou k drahým profesionálnym filmovým kamerám. Cez HDMI kábel sa dá GH2 pri fotografovaní alebo natáčaní pripojiť k externému monitoru. To výrazne uľahčí tvorbu kompozície. Túto možnosť obyčajne využívajú práve profesionálni kameramani.
 
Na rozdiel od tradičných „zrkadloviek“ s doplnkovou funkciou videa, Lumix G  pri natáčaní videozáznamov automaticky ostrí a preostruje iba stlačením vybraného miesta na displeji. Rovnako ako pri fotografií sa prepálené miesta v obraze označia blikaním na displeji (tzv. zebra). Počas natáčania sa dá kedykoľvek stlačiť spúšť fotoaparátu a urobiť snímka v plnom rozlíšení 16,05 MPix. Pri prehrávaní sa navyše dajú ukladať jednotlivé okienka záznamu ako fotografie.
 
K videozáznamom patrí nielen špičkový obraz, ale tiež kvalitný zvuk. Panasonic GH2 je vybavený systémom Dolby® Digital Stereo Creator, v prípade potreby sa dá k prístroju pripojiť aj externý stereo mikrofón DMW-MS1. K dispozícii je okrem iného funkcia Wind Cut, tlmiaca hluk v pozadí spôsobený vetrom.
 
3. Intuitívne a pohodlné ovládanie pomocou dotykového displeja
Predchádzajúci model DMC-G2 bol vôbec prvým fotoaparátom s výmennými objektívmi, vybavený zároveň dotykovým displejom. Systém si oprávnene získal obrovskú popularitu a pochopiteľne nechýba ani pri novom modeli DMC-GH2. Pri sledovaní scény na veľkom displeji s rozlíšením 460 000 bodov sa stačí dotknúť ľubovoľného miesta v zábere a fotoaparát na toto miesto automaticky zaostrí, prípadne v tomto bode zmeria expozíciu. Dotyk na displeji funguje aj ako spúšť.
 
Panasonic Lumix DMC-GH2Vďaka funkcii kontinuálneho ostrenia dokáže fotoaparát automaticky ostriť na objekt vybraný dotykom na displeji aj v prípade, že sa tento objekt pohybuje. Ak si zvolíme výber jediného ostriaceho bodu, dá sa dotykom označiť veľkosť oblasti, na ktorú má fotoaparát zaostriť. V režime Rozpoznávania tvárí fotoaparát umožňuje precízne ostrenie na oči vybranej tváre. V režime viacbodového ostrenia s 23 bodmi môže fotograf sám vybrať skupinu ostriacich bodov tak, aby zodpovedali zvolenej kompozícii. V režime Inteligentnej automatiky (iA) s funkciou Inteligentný výber scény stačí dotykom na displeji vybrať určitý objekt v zábere a fotoaparát automaticky nastaví príslušný motívový program. Pokiaľ sa napríklad dotkneme ľudskej tváre, prístroj sa prepne do portrétneho programu, pokiaľ naopak dotykom označíme pozadie, aktivuje sa program pre krajinu. Ak ukážeme na displeji na blízky objekt, zapne sa režim detailného fotografovania. V režime ručného ostrenia si môžeme dotykom displeja päťnásobne či desaťnásobne zväčšiť zobrazenú scénu,  zväčšenú časť záberu potom posúvame  po obraze prstom.
 
Dotykové ovládanie výrazne uľahčuje nielen samotné fotografovanie, ale tiež prehľadávanie fotografií. Stačí sa dotknúť náhľadu a snímka sa zobrazí na celom displeji. Pri prehľadávaní celého albumu sa dá prechádzať z jednej fotografie na druhú podobnými pohybmi prsta, ako keď obraciate stránky knihy. Dotykom sa tiež dá zobrazená fotografia ľahko zväčšiť až na šestnásťnásobok.
 
Veľký LCD panel s vysokým rozlíšením 460k ponúka široký zobrazovací uhol, možno ho vyklopiť o 180° do strany a o 270° nahor či dolu a obraz pokrýva 100 % záberu. Fotografovať aj prehliadať hotové snímky tak možno v podstate v akejkoľvek pozícii. Vďaka novej technológii LED podsvietenia sa sýtosť farieb zvyšuje až o 25 %. Primárne farby (červená, modrá a zelená) sa zobrazujú realistickejšie než predtým.
 
Veľký a jasný profesionálny hľadáčik s označením Multi Aspect Wide Screen LVF (Live View Finder) ponúka rozlíšenie 1 530 000 bodov. Kvalitou sa vyrovná optickým hľadáčikom najlepších zrkadloviek, na rozdiel od nich ale dokáže zobraziť informácie                                    o nastavení fotoaparátu, takže od neho užívateľ vôbec nemusí odtrhnúť oko. Na rozdiel od bežných zrkadloviek pokrýva obraz v hľadáčiku celých 100 % záberu a obraz v hľadáčiku vyzerá presne tak, ako výsledná fotografia – farebne aj pomerom strán. Pri zobrazení pohyblivých objektov sa obnovuje frekvencia 60 obr/s a zobrazuje sa v reálnom čase. Špeciálny senzor hľadáčika sa aktivuje vo chvíli, kedy fotoaparát priblížime k oku. Zároveň sa vypne LCD panel.
 
4. Bohatá ponuka funkcií pre kreatívnych fotografov
Panasonic Lumix DMC-GH2 Panasonic DMC-GH2 je prvým fotoaparátom na svete s výmennými objektívmi, s ktorým je možné urobiť 3D zábery. Umožňuje to nový objektív 3D LUMIX G 12,5 mm f12 (H-FT012). V ňom sa nachádzajú dve optické sústavy – ľavá a pravá, záznam sa vyhotovuje súbežne a výslednú dvojicu záberov spracováva 3D obrazový procesor. Na vyhotovených záberoch nie je viditeľné žiadne skreslenie ani časové oneskorenie medzi ľavým a pravým obrazom, a to ani v prípade objektov v rýchlom pohybe. 3D fotografie či záznamy vyzerajú na 3D televízoroch VIERA veľmi dobre a celkom prirodzene dokonca aj pri fotografovaní z veľkej blízkosti. K spracovaniu 3D obrazu je však potrebný špeciálny firmware a tým je ako jediný fotoaparát na súčasnom trhu vybavený práve Panasonic Lumix GH2.
 
Okrem toho DMC-GH2 ponúka celú radu zaujímavých funkcií. Užívatelia si môžu vybrať, či chcú realisticky dokumentovať svet okolo seba, alebo či je im bližšie svojrázne kreatívne vyjadrenie. V režime My Color je k dispozícii sedem prednastavených efektov – Expressive, Retro, Pure, Elegant, Monochrome, Dynamic Art a Silhouette. V režime Custom užívateľ môže sám nastaviť farebný odtieň a úroveň jasu a sýtosti farieb. Vďaka živému náhľadu scény v reálnom čase na displeji (funkcia Full-time Live View) je ešte pred stlačením spúšte vidieť, ako tieto úpravy ovplyvnia výslednú podobu, atmosféru a náladu snímok. Milovníci pokročilejších efektov môžu využiť jeden z desiatich filmových režimov a pri každom z nich nastaviť samostatne kontrast, ostrosť a farebnú sýtosť. Obľúbené nastavenia sa dajú uložiť do pamäti. GH2 rovnako ponúka 22 motívových programov. Väčšina z nich sa dá využiť aj pri natáčaní videozáznamov, čo iste ocenia milovníci filmov s dramatickými efektami, ktoré je inak nutné vytvárať až pri úprave v počítači.
 
Medzi základné expozičné režimy patria programová automatika, priorita času, priorita clony a ručný režim. Na displeji sa zobrazia hodnoty času a clony, pokiaľ nastavenia nezodpovedajú vhodným hodnotám podľa aktuálnych podmienok, rozsvieti sa farebný varovný symbol. Menej skúseným užívateľom tak prístroj názorne a logicky pomáha v zvládnutí základných fotografických techník a zručností.
 
Korekcia expozície sa teraz dá  nastaviť oboma smermi v piatich krokoch, pri vyvážení bielej môže užívateľ uložiť až 4 ručne navolené polohy do pamäti prístroja.


5. Režim Inteligentnej automatiky ďalej posúva tvorivé možnosti fotoaparátu
Panasonic DMC-GH2 ponúka mnoho vyspelých funkcií pre skúsených fotografov, ale tiež jednoduché a pohodlné ovládanie pre začiatočníkov. Ide o ideálny model pre doterajších majiteľov kompaktných fotoaparátov, ktorí túžia po kvalitnejších snímkach, ale nechcú sa príliš zaoberať fotografickou technikou. Príčinou jednoduchého ovládania je predovšetkým vylepšený režim Inteligentnej automatiky (iA), ktorej funkcie si získali značnú obľubu medzi majiteľmi kompaktných fotoaparátov rady Lumix. Teraz sa tieto funkcie spájajú s vyspelou technológiou systému LUMIX G Micro. Režim Inteligentnej automatiky je k dispozícii pri fotografovaní aj pri natáčaní videozáznamov.
 
Oproti predchádzajúcemu modelu sa tento režim dočkal v GH2 niekoľkých podstatných vylepšení. Po novom ponúka predovšetkým technológie inteligentného ovládania dynamického rozsahu a inteligentného rozlíšenia. Technológia inteligentného ovládania dynamického rozsahu dokáže nastaviť iné expozičné hodnoty pre svetlé a tmavé oblasti záberu, čo bráni prepalom aj kresbe utopenej                  v tieňoch a napomáha plynulosti tonálnych prechodov. Pri detekcii objektu v protisvetle sa automaticky aktivuje funkcia kompenzácie protisvetla.
 
Technológia inteligentného rozlíšenia analyzuje rôzne charakteristické časti záberu        a podľa toho nastavuje optimálne fotografické hodnoty.
 
Vďaka funkcii kontinuálneho ostrenia dokáže Panasonic GH2 zaostriť na objekt v pohybe a potom na neho ostriť neustále, čo sa hodí v mnohých situáciách. Stačí na objekt zamieriť objektív, potlačením spúšte zaostriť a potom už len fotografovať. Funkcia rozpoznávanie tváre* si zase dokáže zapamätať vybrané tváre a fotoaparát najbližšie automaticky zaostrí práve na niektorú z nich, akonáhle sa objaví v zábere. Pri prehrávaní fotografií si zase môžete nechať zobraziť len snímky, na ktorých sa niektorá z tvárí uložených v pamäti vyskytuje (funkcia Category Playback).
 
Okrem vyššie uvedených pokročilých funkcií ponúka režim iA všetky základné nástroje, ktoré užívatelia od moderného kvalitného digitálneho fotoaparátu očakávajú. Medzi ne patrí napríklad optický stabilizátor MEGA O.I.S. zabraňujúci rozostreniu vplyvom chvenia prístroja pri fotografovaní z ruky alebo funkcia inteligentného ovládania citlivosti (Intelligent ISO Control), ktorá v prípade potreby (napr. keď sa objekt tesne pred stlačením spúšte pohne) zvýši citlivosť a zabráni tak pohybovému rozostreniu. Funkcia inteligentného výberu motívových programov automaticky rozpozná najčastejšie fotografické situácie (portrét, nočný portrét, krajina, nočná krajina, detail a západ slnka) a prepne fotoaparát do zodpovedajúceho motívového programu.
 
Všetky tieto užitočné funkcie môže užívateľ aktivovať celkom jednoducho, stačí, keď zapne režim inteligentnej automatiky označený iA.
 
 
6. Fotografie aj videozáznamy v najvyššej kvalite na veľkých TV obrazovkách s vysokým rozlíšením – VIERA Link teraz aj v 3D
Fotografie aj videozáznamy vo formáte AVCHD Lite uložené na pamäťových kartách SD sa dajú jednoducho zobraziť či premietnuť na obrazovkách televízorov Panasonic VIERA s dynamickým vysokým rozlíšením. Stačí, keď užívateľ vloží SD kartu do príslušného slotu v televízore alebo na Blu-ray prehrávači a obsah sa dá ihneď zobraziť. Tiež je možné preniesť fotografie alebo videozáznamy z fotoaparátu DMC-GH2 do televízora pomocou HDMI kábla. Pri pripojení cez HDMI port sa dá využiť množstvo funkcií fotoaparátu určených pre prehrávanie videozáznamov či prehľadávanie fotografií. Užívateľ môže napríklad pustiť prezentáciu, v ktorej sa fotografie alebo filmy prehrávajú postupne, ako listy kalendára apod. O akékoľvek ovládanie sa postará diaľkový ovládač TV. Na televízoroch s 3D obrazovkou vyzerajú výborne trojrozmerné fotografie vytvorené objektívom 3D LUMIX G 12,5 mm f12 (H-FT012).


 
 
7. Kompatibilita a bohaté možnosti rozšírenia
Produkty patriace do systému Micro Four Thirds (Micro 4/3) sú kompatibilné medzi sebou a so systémom Four Thirds (4/3), ponúkajú však ešte viac možností rozšírenia. Fotoaparát LUMIX DMC-GH2 a ďalšie prístroje radu LUMIX G Micro sa dajú používať nielen v kombinácii s objektívmi radu LUMIX G, ale tiež so všetkými objektívmi pre fotoaparáty systému 4/3 (cez voliteľný adaptér DMW-MA1) a tiež s renomovanými objektívmi Leica M/R (cez adaptéry DMW-MA2M či MA3R). Užívateľ má tak k dispozícii nepreberné množstvo kvalitnej optiky.
 
Vzhľadom k rastúcemu množstvu kvalitných objektívov kompatibilných so systémom LUMIX G Micro sú fotografické možnosti užívateľov prakticky neobmedzené. Fotoaparát LUMIX DMC-GH2 je kompatibilný so širokou škálou príslušenstva pre každú fotografickú situáciu a žáner.
 
Adaptér na bajonet: DMW-MA1, DMW-MA2M, DMW-MA3R
Externý blesk: DMW-FL220 (GN22) / DMW-FL360 (GN36) / DMW-FL500 (GN50)
Polarizačný filter: DMW-LPL52/ LPL62
ND filter: DMW-LND52/ LND62
Ochranný filter: DMW-LMC52/ LMCH62
Stereo mikrofón: DMW-MS1
Ovládač zoomu: DMW-ZL1 [Novinka]
Akumulátor: DMW-BLC12 [Novinka]
DC adaptér: DMW-DCC8 [Novinka]
AC adaptér: DMW-AC8 [Novinka]
Diaľková spúšť: DMW-RSL1
Textilné puzdro: DMW-CG1
Textilné puzdro: DMW-CG2
Textilná brašna: DMW-BAG1, DMW-CZ18
Kožená brašna: DMW-BAL1
Ramenný popruh (štýlový): DMW-SSTG1-A/C/R/K
Ramenný popruh (textilný): DMW-SSTG2-W
Ramenný popruh (kožený): DMW-SSTG3-T
Ramenný popruh (kožený): DMW-SSTL1
HDMI mini kábel:RP-CDHM15/RP-CDHM30 
 
8. Nejde len o fotografovanie – software v základnej výbave
V základnej výbave fotoaparátu Panasonic DMC-GH2 sa nachádzajú programy PHOTOfunSTUDIO 6.0 BD Edition pre prehľadnú archiváciu fotografií                                           a videozáznamov, plnohodnotný SILKYPIX® Developer Studio 3.1 SE pre spracovanie snímok vo formáte RAW a skúšobnú verziu aplikácie Super LoiloScope.
 
Aplikácia PHOTOfunSTUDIO 6.0 BD Edition umožňuje triedenie a usporiadanie nielen novovytvorených fotografií, ale tiež snímok uložených v počítači. Medzi ich výhody patrí rýchly štart a načítanie fotografií. Program dokáže rozoznať tváre jednotlivých osôb na snímkach, takže sa dajú snímky ľahko roztriediť podľa toho, kto je na nich vyfotografovaný. K dispozícii je samozrejme aj možnosť vytvoriť prezentáciu s celou radou efektov a podfarbiť ju hudbou z databázy aplikácie iTunes, prípadne túto prezentáciu vypáliť na Blu-Ray alebo DVD vo formáte MPEG2. Videozáznamy sa dajú posielať priamo na YouTube, fotografie aj videozáznamy sa dajú posielať aj na Facebook.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 3D videokamera HDC-SDT750 – prvá, ktorá dá aj vašim spomienkam tretí rozmer (28. 7. 2010)
 Návrat kráľa – luxusný Panasonic Lumix LX5 v novom prevedení (21. 7. 2010)
 Panasonic Lumix DMC-FX70 - jasnejšia optika pre kvalitnejšie snímky (15. 6. 2010)
 3D Blu-ray prehrávač Panasonic – obraz a zvuk stvorený v Hollywoode (9. 4. 2010)
 3D mánia začína v apríli! 3D televízory Panasonic mieria na slovenský trh (17. 3. 2010)
 Panasonic Lumix DMC-G10 alebo koniec „kompromisom“ na Slovensku (12. 3. 2010)
 Panasonic Lumix DMC-G2 - Nádherné výsledky jednoduchým dotykom prsta (10. 3. 2010)
 Odolný fotoaparát s robustným telom Panasonic DMC-FT2 - Spoločník do každej situácie (5. 3. 2010)
 Je to potvrdené! Najlepší 3D televízor je plazma Panasonic (15. 2. 2010)
 Nové 3MOS Full HD videokamery Panasonic: HDC-SD700, HDC-TM700 a HDC-HS700 (11. 2. 2010)nasledujúci článok >>
Paris Hilton držia na letisku pre drogovú aféru
<< predchádzajúci článok
V New Yorku vydražia zbierku malieb D. Hoppera

Tretí rozmer fotografie – prvý 3D Lumix G - diskusné fórum čitateľov