24hod.sk    Šport    NHL

18. októbra 2005

Tri asistencie kráľovv

ŕubomír Višňovský zaznamenal dve a Pavol Demitra jednu asistenciu pri výhre Los Angeles nad Columbusom 3:1 v nedeľňajšom stretnutí NHL.

Višňovský prihrával v prvej tretine v presilovkách na prvé dva góly kráľov, Demitra pri druhom presnom zásahu Cammalleriho. V bránke domácich nastúpil po tretí raz mladý gólman Jason Labarbera, ktorý pochytal 19
z 20 striel Blue Jackets a králi s ním v zostave ostávajú v tejto sezóne neporazení. „Chcem v každom zápase zlepšovať svoj výkon. Máme pred sebou veľmi dlhú sezónu, preto si musím postupne zvyšovať sebadôveru,“ povedal po zápase Labarbera. Slovák Radoslav Suchý z Columbusu nebodoval.
Nemecký brankár Washingtonu Olaf Kölzig podal výborný výkon
v domácom stretnutí s obhajcami Stanley Cupu z Tampy, keď zo 40 striel hostí pustil za svoj chrbát iba dve z hokejok Davea Andreychuka a Václava Prospala. Keďže dvakrát skórovali aj domáci, na rad prišlo predĺženie a po ňom aj samostatné nájazdy. V tých boli úspešní Petr Sýkora a Alexander Ovečkin, a preto sa z víťazstva radovali Capitals.

Výsledky NHL

Washington - Tampa Bay 3:2 po samostatných nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0), góly: 12. C. Clark, 24. Zubrus, rozhodujúci samostatný nájazd Sýkora - 10. Andreychuk, 18. Prospal. Minnesota - Anaheim 4:1 (2:0, 1:0, 1:1), góly: 6. Rolston, 14. Kuba, 33. P. Bouchard, 44. Wanvig - 60. St. Jacques. Los Angeles - Columbus 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), góly: 9. D. Armstrong (VIŠ˛OVSKŻ, Cammalleri), 19. Cammalleri (DEMITRA, VIŠ˛OVSKŻ), 34. Frolov - 49. Žerdev. Vancouver - Dallas 5:2 (2:0, 0:2, 3:0), góly: 6. D. Sedin, 7. S. Salo, 44. Goren, 55. Bertuzzi, 58. Park - 25. Lehtinen, 29. Lehtinen.