28. mája 2016

Triatlonista Varga skončil na ME v Lisabone dvanásty

Richard Varga Foto: TASR - Pavel Neubauer

Lisabon 28. mája (TASR) - Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil v sobotňajších pretekoch elite mužov na ME v Lisabone dvanáste miesto. Titul kontinentálneho šampióna si vybojoval Španiel Javier Gomez Noya, ktorý zvíťazil časom 1:49:29 h. Striebro získal Rus Dmitrij Poľanskij, tretí bol Švajčiar Andrea Salvisberg.

Varga, ktorý v Lisabone obhajoval štvrté miesto z vlaňajšieho šampionátu v Ženeve, mal tradične silnú plaveckú trať (1500 m). V cyklistickej časti, ktorá obsahovala osem mestských okruhov, figuroval v 13-člennej vedúcej skupine. Tá si pred prenasledovateľmi postupne vybudovala viac ako minútový náskok. Do záverečnej časti vybiehal už istý účastník OH 2016 v Rio de Janeiro z tretieho miesta, ale sľubnú pozíciu neudržal. V bežeckej časti stratil kontakt s najlepšími a napokon finišoval na dvanástom mieste. I tak ide o jeho druhé najlepšie umiestnenie na kontinentálnom šampionáte v kariére.

ME v Lisabone - výsledky
elite mužov:
1. Javier Gomez Noya (Šp.) 1:49:30 h, 2. Dmitrj Poľanskij (Rus.) +39, 3. Andrea Salvisberg (Švajč.) +1:02,... 12. Richard VARGA (SR) +1:42