23. septembra 2014

Třinec aj Pardubice v hokejovej Lige majstrov doma prehrali

Hokejisti HC Oceláři Třinec prehrali v utorňajšom 5. kole Ligy majstrov s fínskou Tapparou Tampere 1:2 a skomplikovali si cestu za postupom z E-skupiny. "Oceliari" sa ...

Tomáš Halász Foto: TASR/Milan Kapusta
Bratislava 23. septembra (TASR) - Hokejisti HC Oceláři Třinec prehrali v utorňajšom 5. kole Ligy majstrov s fínskou Tapparou Tampere 1:2 a skomplikovali si cestu za postupom z E-skupiny. "Oceliari" sa udržali na čele, ale pred druhou Tapparou majú len jednobodový náskok.

Třinec sa ujal vedenia v 42. minúte zásluhou Adamského, Fíni však skóre otočili, keď v 57. minúte strelil víťazný gól Palola. Nedarilo sa ani ďalšiemu českému zástupcovi v európskej súťaži HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Stredočesi so slovenským brankárom Tomášom Halászom prehrali prekvapujúco s talianskym HC Bolzano 1:3 a s jedným bodom sú na dne F-skupiny. V H-skupina vyhral fínsky tím SaiPa Lappeenranta nad švajčiarskym EV Zug 3:0 a dostal sa na prvé miesto.