12. decembra 2008

Triumf biatlonistky Hauswaldovej, Slovenky zaostali

Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci II. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa stala Nemka Simone Hauswaldová. Pre skúsenú 29-ročnú bývalú dvojnásobnú ...

HOCHFILZEN 12. decembra (WEBNOVINY) - Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci II. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa stala Nemka Simone Hauswaldová. Pre skúsenú 29-ročnú bývalú dvojnásobnú juniorskú majsterku sveta, ktorú si biatlonoví priaznivci pamätajú pod dievčenským menom Denkingerová, to bolo už štvrté prvenstvo v pretekoch o krištáľový glóbus v kariére, druhé v rýchlostných pretekoch. Svoj úspech postavila predovšetkým na bezchybnej streľbe. Druhá Ruska Svetlana Slepcovová zaostala 14,1 s, ale trať si predĺžila o dva trestné okruhy za nezostrelené terče. Bronzová pozícia patrila ďalšej Nemke Andree Henkelovej. V osmičke najlepších malo Nemecko a Rusko po tri pretekárky, ich hegemóniu narušili iba Švédka Jonssonová a Nórka Begerová. Preteky sa nevydarili líderke celkovej klasifikácie Kati Wilhelmovej, ktorá sa musela uspokojiť s 19. miestom. Žltý dres najlepšej pretekárky aktuálneho poradia odovzdala Ruske Jekaterine Jurievovej, ktorá skončila v piatok štvrtá. Ešte horšie dopadla víťazka úvodných rýchlostných pretekov minulý týždeň v Östersunde Číňanka Čun-li Wang, ktorá obsadila dvadsiate tretie miesto a novou vedúcou pretekárkou v tejto disciplíne sa stala v piatok strieborná ruská biatlonistka Svetlana Slepcovová. Slovenky rovnako ako ich mužskí kolegovia nepresvedčili. Najlepšia bola Martina Halinárová, aj ona však za špičkou zaostala. S dvaapolminútovým odstupom obsadila 72. pozíciu. Ľubomíra Kalinová skončila deväťdesiata prvá, Natálii Prekopovej patrila 106. priečka a Martina Chrapanová obsadila v 115-člennom štartovom poli 110. miesto. Ani jedna sa tak neprebojovala do sobotných stíhacích pretekov, tie tak budú úplne bez slovenskej účasti. Výsledky – rýchlostné preteky na 7,5 km: 1. Simone Hauswaldová (Nem.) 23:04,3 min (0 trestných okruhov), 2. Svetlana Slepcovová (Rus.) +14,1 s (2), 3. Andrea Henkelová (Nem.) +18,3 (1), 4. Jekaterina Jurievová (Rus.) +22,6 (1), 5. Helena Jonssonová (Švéd.) +23,8 (0), 6. Tora Bergerová (Nór.) +25,3 (1), 7. Martina Becková (Nem.) +30,0 (0), 8. Albina Achatovová (Rus.) +34,5 (1), 9. Darja Domračevová (Bielorus.) +37,1 (1), 10. Anna Carin Olofssonová-Zideková (Švéd.) +41,0 (2), ... 72. Martina Halinárová +2:30,0 (2), 91. Ľubomiíra Kalinová +3:39,2 (3), 106. Natália Prekopová +4:43,8 (1), 110. Martina Chrapanová (všetky SR) +5:57,5 (3) SITA