19. marca 2006

Triumf Zubrilovovej, glóbus definitívne pre Wilhelmovú

Víťazkou pretekov žien na 12,5 km s hromadným štartom v rámci 8. kola Svetového pohára v biatlone vo fínskom Kontiolahti sa stala Olena Zubrilovová reprezentujúca Bielorusko. Rodená Ukrajinka si tak ...

KONTIOLAHTI 19. marca (WN/SITA) - Víťazkou pretekov žien na 12,5 km s hromadným štartom v rámci 8. kola Svetového pohára v biatlone vo fínskom Kontiolahti sa stala Olena Zubrilovová reprezentujúca Bielorusko. Rodená Ukrajinka si tak dala predčasný darček k svojim budúcotýždňovým 33. narodeninám. Pre trojnásobnú majsterku sveta to bol 21. triumf v pretekoch SP v kariére, prvý v aktuálnej sezóne. Svoj úspech postavila na výbornej streľbe, keď na štyroch streleckých položkách napriek nepríjemnému vetru a padajúcemu dažďu so snehom minula terč iba raz. V cieli mala bezmála polminútový náskok pred Nemkou Kati Wilhlemovou, ktorá si však druhým miestom definitívne zaistila zisk hlavnej trofeje - veľkého krištáľového glóbusu. Jej jediná konkurentka Švédka Anna Carin Olofssonová totiž dobehla až na 8. pozícii a tak má 29-ročná Nemka troje preteky pred koncom pred ňou už nedostihnuteľný 191-bodový náskok. Tretie miesto v Kontiolahti si vybojovala Slovinka Tadeja Brankovičová. Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie.

FOTO : SITA/AP