20. apríla 2014

Trnavský Spartak vyhral v Ružomberku 2:0

Fanúšik Spartaku Trnava

Fanúšik Spartaku Trnava Foto: TASR
Ružomberok 20. apríla (TASR) - V 9. minúte Vlasko z rohového kopu položil loptu Procházkovi na hlavu a Ružomberčanov zachránila pravá žrď. Hneď na to Vyskočil našiel pred domácou bránou nekrytého Chovanca, no už sa skóre menilo – 0:1. Spartak sa rýchlym gólom dostal "na koňa" a až do prestávky bez väčšej námahy mal dianie na ihrisku pod kontrolou. Po vedúcom góle hostí sa v prvom polčase na trávniku už nič neudialo. Za zmienku stojí akurát Procházkov priamy kop z osemnástich metrov v 32. minúte, ktorý skončil na bočnej sieti domácej svätyne. Výkon Ružomberka bol v prvej štyridsaťpäťminútovke nemastný – neslaný, úplne chýbala kombinácia, pohyb slabučký a miestami to schádzalo až do bezradnosti. Domáci v tejto časti zápasu nevyslali ani jeden pozdrav medzi trnavské žrde.

Trnavčania aj po zmene strán boli pánmi na ihrisku a zväčša sa hralo na domácej polovici. Hneď v úvode druhého dejstva pozornosť domáceho brankára Nikoliča tvrdou ľavačkou otestoval Chovanec. V 58. minúte po Vyskočilovej hlavičke Nikoliča tesne pred bránkovou čiarou zastúpil Práznovský. V 72. minúte predsa mali Liptáci obrovskú príležitosť, aby vyrovnali. Almaský sa preštrikoval až do šestnástky súpera, strelu mu síce spartakovci zblokovali, no k odrazenej lopte sa dostal Lovás, ktorý v nádejnej pozícii tesne minul priestor medzi žrďami. Tento okamih priniesol určité oživenie do domácej ofenzívy, ale nie šancu na vyrovnávajúci gól. Naopak v 89. minúte tri body pre hostí zaklincoval Mikovič strelou ľavačkou, ktorá sa od žrde odrazila do siete.

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 0:2 (0:1)
10. Chovanec, 89. Mikovič. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: R. Bartoš, Maslo, Lovás – Kuzma, Grabež, Martin Tóth, 2403 divákov.