Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2017

Trump dúfa, že KĽDR pochopí závažnosť jeho varovných slovNa kombosnímke zľava Kim Čong-un a Donald Trump.Zdieľať
Na kombosnímke zľava Kim Čong-un a Donald Trump. Foto: TASR
Bedminster 12. augusta (TASR) - Americký prezident Donald Trump dúfa, že Severná Kórea "plne pochopí" závažnosť jeho slov o varovaní Pchjongjangu pred akoukoľvek vojenskou akciou voči Spojeným štátom alebo ich spojencom.


Informovali o tom v noci na dnes agentúry Reuters a DPA.

"Dúfam, že plne porozumejú závažnosti toho, čo som povedal, a čo som povedal, to aj myslím vážne. Tieto slová sa dajú veľmi ľahko pochopiť," vyhlásil Trump vo svojom golfovom klube v meste Bedminster, štát New Jersey, kde trávi letnú dovolenku.

Šéf Bieleho domu už predtým v reakcii na vyhlásenia KĽDR o plánovanom preventívnom útoku na ostrov Guam, ktorý je nezačleneným zámorským územím USA, zdôraznil vojenskú pripravenosť svojej krajiny. "Ak Kim Čong-un napadne Guam, naozaj to oľutuje, a veľmi rýchlo," varoval šéf Bieleho domu.

Severokórejská armáda vo štvrtok vyhlásila, že "dôkladne skúma" svoje operačné plány preventívneho útoku na americký tichomorský ostrov Guam. K útoku môže podľa nej dôjsť kedykoľvek, ak to nariadi vodca KĽDR Kim Čong-un.

KĽDR vyhlásila, že prípadný útok na Guam bude odplatou za sankčné opatrenia. Podľa ozbrojených síl KĽDR by plány na raketový útok mohli byť dokončené do polovice augusta a následne sa bude čakať, či vodca vydá rozkaz na ich realizáciu.

Napätie medzi oboma krajinami v uplynulých týždňoch eskalovalo pre dve úspešné júlové skúšky severokórejských medzikontinentálnych balistických striel. Bezpečnostná rada OSN prikročila v tejto súvislosti k uvaleniu nových ekonomických sankcií voči KĽDR, ktoré majú obmedziť jej príjmy z exportu až o jednu tretinu.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump zvažuje možnosť vojenského zásahu vo Venezuele
<< predchádzajúci článok
Dánsko chce bojovať za vyhosťovanie zahraničných zločincov

Trump dúfa, že KĽDR pochopí závažnosť jeho varovných slov - diskusné fórum čitateľov