Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2017

Trump odmietol telefonát s venezuelským prezidentom MaduromDonald Trump, archívne foto.Zdieľať
Donald Trump, archívne foto. Foto: TASR/AP
Washington 12. augusta (TASR) - Americký prezident Donald Trump odmietol navrhovaný telefonát so svojim venezuelským náprotivkom Nicolásom Madurom s odôvodnením, že s ním nebude hovoriť až do obnovenia demokracie v krajine. Informovala o tom agentúra DPA.


Maduro odmietol rešpektovať výzvy USA na dodržiavanie venezuelskej ústavy, konanie slobodných a spravodlivých volieb, prepustenie politických väzňov a zastavenie porušovania ľudských práv v krajine. "Miesto toho si Maduro zvolil cestu diktatúry," uviedol Biely dom vo svojom vyhlásení.

"Spojené štáty sú na strane venezuelského ľudu čeliaceho pretrvávajúcemu útlaku Madurovho režimu. Prezident Trump bude rád hovoriť s lídrom Venezuely hneď, ako bude obnovená v tejto krajine demokracia," píše sa vo vyhlásení.

Venezuelský prezident Maduro v piatok oznámil, že sa chce stretnúť s Trumpom, ktorého pritom pravidelne zosmiešňuje a označuje za obmedzeného imperialistického magnáta. V prejave k členom nového ústavodarného zhromaždenia uviedol, že poveril ministra zahraničných vecí, aby zabezpečil jeho telefonický rozhovor alebo stretnutie s Trumpom.

Toto vyhlásenie prišlo krátko po tom, ako Maduro vo svojom prejave americkému prezidentovi adresoval dôrazné varovanie, že Venezuela "sa nikdy nevzdá."Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý generálny tajomník ÚV KSČ Miloš Jakeš má dnes 95 rokov
<< predchádzajúci článok
Trump zvažuje možnosť vojenského zásahu vo Venezuele

Trump odmietol telefonát s venezuelským prezidentom Madurom - diskusné fórum čitateľov