Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. decembra 2016

Turecko od júla stiahlo z velenia NATO už asi 150 dôstojníkovOd júlového pokusu o štátny prevrat v Turecku bolo odvolaných alebo poslaných do výslužby už okolo 150 tureckých dôstojníkov, ktorí v rámci Severoatlantickej aliancie ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Brusel 7. decembra (TASR) - Od júlového pokusu o štátny prevrat v Turecku bolo odvolaných alebo poslaných do výslužby už okolo 150 tureckých dôstojníkov, ktorí v rámci Severoatlantickej aliancie zastávali dôležité veliace posty. Uviedol to dnes vrchný veliteľ spojeneckých síl v Európe (SACEUR) generál Curtis Scaparrotti.


Generál ďalej povedal, že ho znepokojuje neľahká sociálna situácia, ktorej musia čeliť rodiny prepustených vojakov. Veliteľ tureckých ozbrojených síl ho však ubezpečil, že o nich bude dobre postarané.

Scaparrotti však zdôraznil, že opatrenia zo strany Ankary činnosť NATO výrazne ovplyvnili a spôsobili tiež zvýšenie pracovnej záťaže, ktorej sú vystavení zvyšní príslušníci Aliancie.

"Mal som tu talentovaných, schopných ľudí a teraz došlo k degradácií mojich zamestnancov," uviedol generál. Dodal, že mnohí z tých, ktorí odišli, boli služobne staršími dôstojníkmi s odbornými znalosťami. Pôsobili napríklad vo vojenskom výcviku či ako piloti a nahradiť ich podľa Scaparrottiho nepôjde tak rýchlo.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozemkový fond nebude aj naďalej zverejňovať pri prevodoch aj ich cenu
<< predchádzajúci článok
Šéf parlamentu sa nebude musieť vzdať členstva v strane

Turecko od júla stiahlo z velenia NATO už asi 150 dôstojníkov - diskusné fórum čitateľov