Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

11. januára 2017

TV JOJ a Markíza dostali pokuty, zaplatia tisíce eurRada pre vysielanie a ...Zdieľať
markizacme Televízie JOJ a Markíza podľa Rady pre vysielanie a retransmisiu porušili zákon v oblastiach ako ochrana maloletých alebo čestnosť a slušnosť reklamy a telenákupu.BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) - Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila na svojom dnešnom zasadnutí pokutu 5000 eur vysielateľovi MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o. (programová služba TV MARKÍZA).


Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Rady Lucia Jelčová, uloženie pokuty bolo dôsledkom porušenia zákona o vysielaní a retransmisii, v časti "ochrana maloletých", ku ktorému podľa rady došlo druhého júla minulého roku približne o 20:33 odvysielaním programu Zamenení. Ten vysielateľ označil ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov.

Pokutu 3319 eur dostal vysielateľ MAC TV, s.r.o. (programová služba JOJ) za porušenie zákona v časti "čestnosť a slušnosť reklamy a telenákupu", ku ktorému došlo 10. septembra minulého roku odvysielaním upútavky na program Návštevníci.

Takisto pokutu 2000 eur vymerala rada vysielateľovi MAC TV, s.r.o. (programová služba JOJ) za porušenie spomínaného zákona v časti "podmienky umiestňovania produktov do programov", ku ktorému došlo 13. septembra minulého roku v súvislosti s tým, že v programe Šport porušil povinnosť zreteľne informovať verejnosť o existencii umiestňovania produktov označením na začiatku a konci programu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chcete si po sviatkoch naštartovať mozog?Skúste beh, krížovky a slivky
<< predchádzajúci článok
Časť básne Nad Tatrou sa blýska sa stala súčasťou slovenskej hymny

TV JOJ a Markíza dostali pokuty, zaplatia tisíce eur - diskusné fórum čitateľov