Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2023

Ukrajinská armáda napreduje, od začiatku protiofenzívy oslobodila viac ako 311 kilometrov štvorcových územia Ukrajinská armáda od začiatku protiofenzívy oslobodila viac ako 260 kilometrov štvorcových územia na juhu krajiny a 51 kilometrov štvorcových na bachmutskom fronte na východe Ukrajiny. Podľa webu Ukrajinská pravda ...Zdieľať
russia_ukraine_war_86169 676x451 18.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda od začiatku protiofenzívy oslobodila viac ako 260 kilometrov štvorcových územia na juhu krajiny a 51 kilometrov štvorcových na bachmutskom fronte na východe Ukrajiny. Podľa webu Ukrajinská pravda to v pondelok na brífingu uviedla námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Námestníčka ministra obrany konštatovala, že ukrajinskí vojaci napredujú na melitopoľskom fronte na juhu a v priebehu uplynulého týždňa v tomto sektore oslobodili 5,2 kilometra štvorcového.

„Úspech sme dosiahli južne a východne od obce Robotyne," spresnila.


V priebehu uplynulého týždňa podľa jej slov Kyjev získal 2 kilometre štvorcové aj pri Bachmute.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda napreduje, od začiatku protiofenzívy oslobodila viac ako 311 kilometrov štvorcových územia  © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Ukrajine prišiel o život veliteľ ruskej výsadkovej brigády
<< predchádzajúci článok
Objednané tlačivá pre migrantov, o ktorých hovoril Gašpar, sú podľa Hamrana nezmyslom. Bludy šíri aj Fico (video)