Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. marca 2012

Únia začína rokovať o kríze a SrbskuMarcový summit Európskej únie, ktorý sa začína vo štvrtok v Bruseli, bude zameraný predovšetkým na ekonomickú politiku, v jeho programe však nechýbajú ani viaceré zahraničnopolitické otázky. ...Zdieľať
euro BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINY) - Marcový summit Európskej únie, ktorý sa začína vo štvrtok v Bruseli, bude zameraný predovšetkým na ekonomickú politiku, v jeho programe však nechýbajú ani viaceré zahraničnopolitické otázky.


Podľa informácií, ktoré Európska rada zverejnila na svojom internetovom portáli, budú hlavy štátov a predsedovia vlád európskej dvadsaťsedmičky rokovať najmä o plnení spoločnej hospodárskej stratégie založenej na pokračovaní fiškálnej konsolidácie a opatreniach na podporu rastu a zamestnanosti.

Počas druhého dňa summitu je na programe podpis nového fiškálneho paktu EÚ.

Cieľom záväzného paktu, na ktorom sa európski lídri dohodli koncom minulého roka, je posilnenie rozpočtovej disciplíny a užšia integrácia hospodárskych politík v rámci únie. Okrem 17 členov eurozóny k nemu plánujú pristúpiť aj ostatní členovia EÚ s výnimkou Británie a Českej republiky.

V zahraničnopolitickej oblasti bude zrejme najhorúcejšou témou situácia v Sýrii, ktorou už takmer rok zmietajú krvavé protivládne nepokoje. Európski lídri sa budú venovať aj príprave na nadchádzajúce summity skupín G8 a G20.

Na záver summitu sa očakáva formálne schválenie rozhodnutia udeliť Srbsku štatút kandidáta na členstvo v EÚ ako aj vstupu Bulharska a Rumunska do schengenského priestoru.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košickí hasiči bojujú s ohňom v sklade vojenskej nemocnice
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku rastie počet ateistov, Maďarov ubúda

Únia začína rokovať o kríze a Srbsku - diskusné fórum čitateľov