Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júla 2009

Union zabezpečila prepravu pre polovicu klientov Tomi TourPoisťovňa Union, a. s., zabezpečila prepravu späť do vlasti pre viac ako polovicu klientov Cestovnej kancelárie Tomi Tour, ktorá je v úpadku. Prepravu ďalších klientov zabezpečuje priebežne. Ako ...Zdieľať
BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) - Poisťovňa Union, a. s., zabezpečila prepravu späť do vlasti pre viac ako polovicu klientov Cestovnej kancelárie Tomi Tour, ktorá je v úpadku. Prepravu ďalších klientov zabezpečuje priebežne. Ako ďalej agentúru SITA informovala Judita Smatanová, hovorkyňa a vedúca odboru komunikácie Union poisťovne, doteraz poisťovňa zabezpečila odvoz (autobusovú dopravu) z Talianska a Chorvátska späť do vlasti pre 500 klientov podľa plánovaných odchodov a odlety z Kanárskych ostrovov, Baleárskych ostrovov, Egypta, Turecka, Grécka, Bulharska späť do vlasti pre 1234 klientov z celkového počtu 3253 klientov CK Tomi Tour, ktorí sú momentálne v zahraničí. Podľa J. Smatanovej ide o klientov českej i slovenskej pobočky Tomi Tour. Všetci doteraz prepravení klienti ukončili zájazdy v riadnom a plánovanom termíne, teda zájazdy neboli skrátené. Prepravu ďalších klientov Union poisťovňa zabezpečuje priebežne.


Union poisťovňa, a. s., v piatok potvrdila, že dostala oznámenie cestovnej kancelárie (CK) Tomi Tour, s. r. o., Nitra, ako aj CK Tomi Tour, s. r. o., Praha o vyhlásení úpadku. CK Tomi Tour sa dostala do finančných problémov a v súčasnosti nie je schopná uhradiť záväzky voči svojim klientom a dodávateľom služieb. Poisťovňa Union vyzýva všetkých klientov CK, ktorí majú zakúpený zájazd u tejto cestovnej kancelárie, ale dosiaľ naň nevycestovali, aby si na základe poistných podmienok písomne vzniesli u Union poisťovne, a. s., nárok na poistné plnenie, a to najneskôr do 30 dní od dňa, kedy mal byť zájazd skončený. O poistné plnenie môžu poškodení klienti požiadať vyplnením formulára "Oznámenie poistnej udalosti", ktorý nájdu na webovej stránke Union poisťovne www.union.sk.

Na webovej stránke cestovnej kancelárie je iba krátky oznam podpísaný Václavom Fischerom v ktorom sa uvádza, že Tomi Tour je veľkoryso poistená na čiastku 234,6 mil. CZK (9,051 mil. €) - a preto klienti, ktorí sú v zahraničí, majú kontaktovať Union poisťovňu, ktorá zabezpečí dokončenie ich pobytu a dopraví ich domov. Podľa výpisu z českého obchodného registra je tretinovým majiteľom CK Tomi Tour Praha nemecká Tomi Tour, GmbH Berlín a dvojtretinovým Lubomír Popelář z Prahy. Slovenskú pobočku plne vlastní nemecká spoločnosť Tomi Tour, GmbH Berlín. Bývalý český senátor Václav Fischer, je podľa dostupných informácií marketingovým riaditeľom nemeckej Tomi Tour.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Stropkove zhorel sklad s historickými predmetmi
<< predchádzajúci článok
Video: Motoristi na Pohode sa nemohli dostať z letiska

Union zabezpečila prepravu pre polovicu klientov Tomi Tour - diskusné fórum čitateľov