24hod.sk    Gala

21. februára 2009

Uskutočnilo druhé národné semifinálové kolo Eurovision Song Contest

V piatok 20. februára sa uskutočnilo druhé semifinále autorskej súťaže Eurovision Song Contest 2009 na Slovensku. Víťazmi národného kola sa stala dvojica Mária Čírová s pesničkou Búrka a ...

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – V piatok 20. februára sa uskutočnilo druhé semifinále autorskej súťaže Eurovision Song Contest 2009 na Slovensku. Víťazmi národného kola sa stala dvojica Mária Čírová s pesničkou Búrka a exsuperstárista Tomáš Bezdeda so skladbou Každý z nás. „Do semifinále som šiel s cieľom prezentovať svoju novú skladbu, a teda aj svoj pripravovaný album,“ povedal pre agentúru SITA Bezdeda, ktorý v rámci semifinálovej desiatky vystúpil ako posledný. Pieseň, ktorou si získal hlasujúcich divákov, bola prerobená. „Skladba každý z nás bola pôvodne pomalá. V poslednom čase mám však veľa energie, a tak som si povedal, že by bolo lepšie ju prerobiť na rýchlejšiu,“ dodal 23-ročný spevák.

Mladá autorka Mária Čírová bola na svoje víťazstvo tiež patrične hrdá. „ Myslím, že to dnes bola silná desiatka a šance boli dosť vyrovnané,“ prezradila víťazka súťaže Coca-Cola Popstar 2008 Mária Čírová. Svoje šance v národnom finálovom kole, ktoré sa uskutoční v nedeľu 8. marca, vidí podľa vlastných slov reálne. „Búrka je silná pieseň a má veľkú šancu,“ vyjadrila sa mladá autorka.

Trojicu postupujúcich doplnila šesťčlenná kapela Mukatado so skladbou Ja sa mám, ktorá do finále postúpila na základe rozhodnutia poroty v zložení Laco Lučenič, Mirka Brezovská, Dezider Kukoľ, Lukáš Machala, spevák Marcel Palonder, skladateľ Anton Popovič a speváčka Katarína Hasprová. „Bol som z rozhodnutia poroty prekvapený, čo bolo asi aj vidieť. Až do chvíle, keď som na pódiu otvoril obálku, som netušil, kto postúpi. Sám som mal možno iných favoritov, ale je to vec každého z porotcov, ako zahlasuje. My sa medzi sebou neradíme,“ uzavrel predseda poroty Laco Lučenič. Na záver druhého semifinálového kola vystúpil člen poroty, spevák Marcel Palonder s piesňou Kým nás máš, ktorá Slovensko na medzinárodnom finále Eurovísion song Contest reprezentovala v roku 1996. Umiestnila sa na 18. mieste, čo je zatiaľ najlepšie umiestnenie spomedzi štyroch našich doterajších reprezentantov – Elán, Tublatanka, Katarína Hasprová a Marcel Palonder.

Najbližšie, v poradí už tretie, semifinálové kolo súťaže sa uskutoční v nedeľu 22. februára.

Vo finále budem spievať v botaskách, tvrdí Čírová

Postupujúca semifinalistka súťaže Eurovision Song Contest 2009 Mária Čírová sa priznala, že po celý večer ju trápili vysoké podpätky. „Rozhodla som sa, že vo finálovom kole si k šatám obujem botasky, presne tak, ako je to v mojom klipe k piesni Búrka,“ komentovala so smiechom speváčka. Podobné problémy mala aj súťažiaca Mirka Partlová, ktorá si k svojmu outfitu vybrala presne tie isté topánky, dokonca rovnakej žltej farby. „Veľmi sme sa na tom zabávali ešte aj na pódiu,“ dodala Čírová, ktorá Partlovú a jej kolegov zo zoskupenia Babenky a týpci predbehla o 2 hlasy a postúpila tak do finále.