27. mája 2007

Utah vyhral vysoko 109:83, znížil na 1:2

Po dvoch prehrách na palubovke súpera dokázali v treťom zápase najmä vďaka výkonu v druhom polčase basketbalisti Utahu Jazz vyhrať vo finále Západnej konferencie NBA na domácej pôde nad tímom ...

SALT LAKE CITY 27. mája (WEBNOVINY) - Po dvoch prehrách na palubovke súpera dokázali v treťom zápase najmä vďaka výkonu v druhom polčase basketbalisti Utahu Jazz vyhrať vo finále Západnej konferencie NBA na domácej pôde nad tímom San Antonio Spurs 109:83 a znížiť stav série na 1:2.

Finále Západnej konferencie (hrá sa na štyri víťazné stretnutia):
Utah (3.) - San Antonio (2.) 109:83 (15:23, 28:24, 32:20, 34:16) - stav série: 1:2
Body: D. Williams 31, Boozer 27 (12 doskokov), Fisher 11, Kirilenko 2, Okür 0 (Giriček 11, Millsap a Harpring po 8, Jarron Collins 7, Araujo a Brewer po 2, Dee Brown 0) - T. Parker 25, Duncan 16, B. Bowen a Oberto po 5, Finley 3 (Ginobili 14, Horry a B. Barry po 5, Vaughn 3, Elson 2, B. Udrih a Bonner po 0), štvrtiny: 15:23, 28:24, 32:20, 34:16, 19 911 divákov
Utah po opatrnej prvej polovici zápasu so San Antoniom, keď prvú štvrtinu prehral o osem bodov a v druhej z tohto náskoku hostí dokázal okresať polovicu, nastúpil na druhý polčas v ohromujúcom tempe a napokon si vypracoval až 26-bodový záverečný náskok. V druhom dejstve to bol najmä koncert dvojice Deron Williams - Carlos Boozer, ktorá dokonale zamotala hlavy súperovi. Prvý menovaný zaznamenal 31 bodov a 8 asistencií, druhý prispel 27 bodmi a 12 doskokmi. Tento tandem však výrazne podporovali spoluhráči, v úvode tretej časti hry sa výrazne pričinili o úvodný trhák 12:3 Derek Fisher, Andrej Kirilenko, Jarron Collins a Gordan Giriček, v záverečnej štvrtine hry dal niekoľko kľúčových košov Paul Millsap. "Vedel som, že moji chlapci za stavu 0:2 dokážu niečo so smerovaním tejto série urobiť. Azda im to dodá sebadôveru," vyjadril sa na adresu zverencov kouč Utahu Jerry Sloan. Na strane hostí bol najlepším strelcom Tony Parker s 25 bodmi. Utah upravil svoju bilanciu z tohtosezónneho play off na vlastnom ihrisku na 7:0. Bez prehry pred vlastnými fanúšikmi je aj bilancia Jazz proti Spurs vo vrcholiacom ročníku NBA, takže v pondelok vo štvrtom zápase finálovej série Západnej konferencie budú mať hostia o motiváciu viac.