11. septembra 2011

Úžasné slovenské kajakárky získali zlato v 3xK1

Slovenské kajakárky sa dočkali historicky prvej zlatej medaily v súťaži hliadok z majstrovstiev sveta vo vodnom slalome. Na domácej vode v Čunove trio Elena Kaliská, Jana Dukátová a Dana ...

kajak ČUNOVO 11. septembra (WEBNOVINY) - Slovenské kajakárky sa dočkali historicky prvej zlatej medaily v súťaži hliadok z majstrovstiev sveta vo vodnom slalome. Na domácej vode v Čunove trio Elena Kaliská, Jana Dukátová a Dana Mann-Beňušová vyhralo preteky 3xK1 žien a tešili sa z celkovo druhého cenného kovu v tejto kategórii po striebre zo Seu d´Urgell 2009. Slovenky skvele zvládnutým záverom odsunuli na striebornú pozíciu Češky o 35 stotín sekundy. Triu Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Kateřina Kudějová sa nepodarilo obhájiť titul z vlaňajška. Bronz si vybojovali Nemky.

Jana Dukátová získala v Čunove už druhú medailu po striebre z individuálneho kajaku a je najúspešnejšou ženou šampionátu.