24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

28. apríla 2007

V A skupine víťazstvá Švajčiarska a Švédska

V úvodnom stretnutí A-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve zdolalo Švajčiarsko len tesne výber Lotyšska, keď všetko podstatné sa udialo v druhej tretine. Skóre duelu otvoril v 29. ...

MOSKVA 28. apríla (WEBNOVINY) - V úvodnom stretnutí A-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve zdolalo Švajčiarsko len tesne výber Lotyšska, keď všetko podstatné sa udialo v druhej tretine. Skóre duelu otvoril v 29. minúte Darzins, ktorý využil zmätok v obrane Švajčiarov. O sedem minút neskôr však už svietil na ukazovateli skóre nerozhodný výsledok, keď vyrovnal Wichser, ktorému asistoval Jeanin. Päťdesiat sekúnd pred koncom druhej tretiny strelil rozhodujúci gól Wichser, ktorému nahrával strelec prvého švajčiarskeho gólu Jeanin. V tretej tretine hrali Lotyši dvakrát presilovku, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

V druhom dueli A-skupiny si obhajca titulu majstra sveta Švédsko vo svojom úvodnom vystúpení na svetovom šampionáte hladko poradilo s Talianskom, ktoré zdolalo 7:1, hoci už vo 4. minúte prehrával. Taliani sa prekvapujúco ujali vedenia, keď dokázali využiť presilovku gólom De Bettina. V ďalšom priebehu im však už Švédi nič nedovolili a ešte do prestávky stav stretnutia otočili vo svoj prospech, keď pri góle na 2:1 boli takisto úspešní pri presilovke. O osude zápasu sa rozhodlo v druhej tretine, kedy dokázali severania streliť štyri góly v priebehu šiestich minút. Taliani sa z tohto úderu už nedokázali spamätať a v poslednom dejstve inkasovali ešte jeden gól, opäť v oslabení.

A-skupina (Chodynka):
Švajčiarsko - Lotyšsko 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 36. Wichser (Jeannin), 40. Jeannin (Wichser) - 29. Darzins (Berzinš)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pellerin (Kan.) - Kicha (Ukr.), Pouzar (ČR), 6668 divákov
Švajčiarsko: Hiller - Steinegger, Gerber, Blindenbacher, Streit, Vauclair, Bezina, Forster - Reichert, Ambuhl, Ruthemann - Wirz, diPietro, Camichel - Wichser, Lemm, Sannitz, Jeanin - Sprunger, Monnet, Della Rossa
Lotyšsko: Naumovs - Pujacs, Galvinš, Saviels, Rekis, Lavinš, Sorokins, Tribuncovs, Jerofejevs - Tambijevs, Semjonovs, Niživijs - Cipulis, Vasiljevs, Daugavinš - Redlihs, Berzins, Darzins - Macijevskis, Širokovsk, Pantelejevs

Švédsko - Taliansko 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Góly: 16. a 29. Davidsson (pri prvom Hedström, pri druhom Hornqvist), 18. Emvall (Akerman, Tärnström), 24. Martensson (Tarnström, Backström), 26. Bremberg (Davidsson, Hornqvist), 30. Hedström (Tärnström, Emwall), 52. Hallberg (Bremberg, Davidsson) - 4. De Bettin (Margoni)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: 0, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Dedjoulia (Biel.), Eglitis (Lot.), 4420 divákov
Švédsko: Bäcklund - Stralman, Jonsson, Tärnström, Akerman, Enström, Hallberg - Steen, K. Jonsson, J. Jonsson - Martensson, Wallin, Emwall - Hornqvist, Bremberg, Davidsson
Taliansko: Carpano - Helfer, Borgatello, Strazzabosco, Lorenzi, Trevisiani, Signoretti - de Brettin, Margoni, Cirone - Lefebvre, Parco, Chitarroni - Scandella, Ramoser

Tabuľka (zápasy, víťazstvá, víťazstvá po predĺžení, prehry po predĺžení, prehry, skóre, body):
1. Švédsko 1 1 0 0 0 7:1 3
2. Švajčiarsko 1 1 0 0 0 2:1 3
3. Lotyšsko 1 0 0 0 1 1:2 0
4. Taliansko 1 0 0 0 1 1:7 0