04. marca 2015

V búrlivej atmosfére Martin zdolal Nitru, v sérii znížil na 1:2

Na snímke v popredí Tomáš Török (Martin) sa raduje z gólu na 1:0 v treťom zápase štvrťfinále playoff hokejovej Tipsport extraligy MHC Mountfield Martin - HK Nitra 4. marca 2015 v Martine. Foto: TASR/Branislav Račko
Martin 4. marca (TASR) - Hokejisti MHC Mountfield Martin triumfovali v treťom štvrťfinále extraligovej play off nad HK Nitra 4:1 a znížili stav série na 1:2. Štvrtý duel je na programe vo štvrtok o 17.00 h opäť v Turci.

Gól Töröka

V búrlivej atmosfére, ktorú už pred zápasom vytvorili fanúšikovia oboch mužstiev, nastúpil Mountfield bez štyroch chorých a zranených hráčov. V úvode bolo na domácich vidno, že dva debakle pod Zoborom zanechali na ich psychike stopy. Už v prvej minúte zabudli na osamoteného Lukáša Nováka, našťastie Čech bol na mieste. Na druhej strane sa aj Martin mohol ujať vedenia. V 3. minúte z dobrej pozície netrafil Fujerík a Važan z dorážky mieril len do pravej žŕdky. Potom prevzali iniciatívu favorizovaní hostia. V ďalších minútach viackrát ohrozili martinskú bránku, Čech si však postupne poradil so strelami Kuzmu, Pupáka, J. Ručkaya a následne znovu Pupáka. Martin kontroval len občasne a do útoku sa viac osmelil až v závere prvého dejstva. Strely Vargu a Macha Lakosil ešte chytil, ale 39 sekúnd pred klaksónom kapituloval po pohotovej strele Töröka.

Na snímke Tomáš Török (Martin) sa raduje z gólu na 1:0 v treťom zápase štvrťfinále playoff hokejovej Tipsport extraligy MHC Mountfield Martin - HK Nitra 4. marca 2015 v Martine. Foto: TASR/Branislav Račko

Nebezpečná Nitra

V úvode druhého dejstva zahrozil pri presilovke domácich Svoboda, ale Lakosil bol na mieste. Hra sa potom vyrovnala a bol to najmä taktický boj o každý puk. Nebezpečnejší však boli hostia. V 25. minúte domáci doplatili na nedisciplinovanosť. Na trestnej lavici sedeli Fujerík s Machom a hostia dvojnásobnú presilovku využili za 31 sekúnd, keď úplne voľný Štefanka potrestal nezmyselný výlet Vargu a Smreka pred bránku hostí. V polovici stretnutia podržal Mountfield Čech po nebezpečnom zakončení Henricha Ručkaya. V závere druhej tretiny sa nepresadil nitriansky Bajtek a na opačnej strane ani Zucker.

Na snímke brankár Michal Valent (Nitra) reaguje v treťom zápase štvrťfinále playoff hokejovej Tipsport extraligy MHC Mountfield Martin - HK Nitra 4. marca 2015 v Martine. Foto: TASR/Branislav Račko

Tri góly na záver

V 41. minúte z vyloženej pozície netrafil Pupák. O štyri minúty neskôr ohrozil Lakosila Podzinš, no neúspešne. O minútu neskôr počas presilovky Nitry Stümpelovu strelu vyrazil Čech a Tománek netrafil odrazený puk. V polovici tretej tretiny vylúčili hlavní rozhodcovia na 5+DKZ hosťujúceho Mezeia, ktorý narazil na mantinel Ďatelinku. A keďže už na trestnej sedel König, Martin mal 106-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Za 38 sekúnd ju využil Bílek - 2:1. V trvajúcej presilovke piatich proti štyrom pridal tretí gól domácich Varga. To však nebolo všetko. Nadšene bojujúci Martinčania pridali v 57. minúte štvrtý presný zásah z hokejky Bíleka a definitívne si zabezpečili cenné víťazstvo, ktorým znížili sériu na 1:2.

Na snímke fanúšik Martina v treťom zápase štvrťfinále playoff hokejovej Tipsport extraligy MHC Mountfield Martin - HK Nitra 4. marca 2015 v Martine. Foto: TASR/Branislav Račko

3. štvrťfinále play off

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
20. Török (Važan, Fujerík), 51. Bílek (Varga, Svoboda), 54. Varga (Török, Macho), 57. Bílek (Fujerík, Török) - 25. Štefanka /H. Ručkay, Lakosil. Rozhodovali: Lauff, Novák - Bednár, Smrek, vylúčení: 13:11 navyše Ďatelinka 5+DKZ za údery - Mezei 5+DKZ na vrazenie na mantinel, M. Novák 5+DKZ za údery, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4000 divákov (vypredané)

/na zápasy 1:2/

MHC Mountfield Martin: Čech - Ďatelinka, Dlouhý, Smrek, Dvořák, Kolba, Brcko, Rusina, Fillo - Zucker, Svoboda, Bílek - Török, Fujerík, Važan - Jokeľ, Macho, Varga - Pokrivčák, Dírer, Podzinš

HK Nitra: Lakosil - König, Ordzovenský, Milo, Mezei, M. Novák, Kuzma, Bednár - L. Novák, Stümpel, Tománek - Pupák, Štefanka, Lelkeš - H. Ručkay, Školiak, Slovák - Mráz, Bajtek, J. Ručkay - Piačka

Vítkovice zdolali Pardubice vysoko 8:2, bodovali piati Slováci