Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. januára 2016

V Česku na Šumave namerali v noci menej než mínus 32 stupňov CelziaAž pod mínus 30 stupňov Celzia klesla teplota v noci nadnes v mrazových kotlinách na Šumave na západe ČR. Na stanici Modrava-Rokytská slať namerali meteorológovia o 01.30 ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Plzeň 19. januára (TASR) - Až pod mínus 30 stupňov Celzia klesla teplota v noci nadnes v mrazových kotlinách na Šumave na západe ČR. Na stanici Modrava-Rokytská slať namerali meteorológovia o 01.30 h až mínus 32,3 stupňa Celzia. Podobne nízke môžu byť podľa českých meteorológov aj teploty v noci na stredu, napísal spravodajský server iDNES.cz.


Podľa meteorológa Iva Bohmanna z plzenskej pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bol silný mráz aj na Horskej Kvilde, kde bolo 26,8 stupňa pod nulou, ako aj na Březníku, kde ortuť teplomera klesla pod mínus 30,3 stupňa Celzia.

Pre profesionálnych meteorológov nie sú však tieto extrémne nízke teploty až také výnimočné a zaujímavé. "Tie stanice, kde boli tieto hodnoty namerané, sú tak položené, že do nich steká studený vzduch, takže to pre nás nie je reprezentatívny údaj," uviedol Bohmann.

"Očakávame, že bude zamračené s nízkou oblačnosťou, ktorá by sa mala na väčšine územia rozpúšťať. Potom by mohlo byť jasno až polojasno, takže podmienky pre mrazy budú podobné. Cez deň očakávame maximá od mínus šesť do mínus troch stupňov Celzia," uviedol Bohmann. V noci na stredu bude -10 až -15 stupňov, v horských dolinách môže teplota ojedinele klesnúť až k mínus 25 stupňom, doplnil server iDNES.cz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rači evidujú až trojnásobne väčší záujem o voľbu poštou
<< predchádzajúci článok
Nemecká inflácia vlani spomalila a bola najnižšia od roku 2009

V Česku na Šumave namerali v noci menej než mínus 32 stupňov Celzia - diskusné fórum čitateľov