Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. mája 2010

V Grécku dnes začne 48-hodinový odborársky štrajkHlavný grécky odborový zväz pre pracovníkov verejného sektora vyhlásil od utorka 48-hodinový štrajk v reakcii na schválenie balíčka úsporných opatrení. Konfederácia zväzov ...Zdieľať
greckoprotest Foto: SITA/AP


ATÉNY 4. mája (WEBNOVINY) - Hlavný grécky odborový zväz pre pracovníkov verejného sektora vyhlásil od utorka 48-hodinový štrajk v reakcii na schválenie balíčka úsporných opatrení. Konfederácia zväzov verejných zamestnancov (ADEDY), ktorá reprezentuje asi pol milióna pracovníkov, pôvodne plánovala štrajk len na stredu. "Zintenzívnime náš boj," uviedol zväz vo vyhlásení v reakcii na úsporný balíček, v rámci ktorého Grécko na tri roky zmrazí platy vo verejnom sektore, škrtne trinásty a štrnásty plat, zníži sociálne dávky, zruší mimoriadne sezónne dávky pre dôchodcov a zvýši priemerný vek odchodu do dôchodku z terajších 53 na 67 rokov.

Členovia eurozóny schválili finančnú pomoc Grécku po tom, ako Atény v nedeľu prijali podmienky dohody, ktorá krajine otvára dvere k finančným prostriedkom od EÚ a MMF. Predpokladom jej získania bolo schválenie balíčka úsporných opatrení, ktorého cieľom je výrazne znížiť deficit štátneho rozpočtu v priebehu najbližších troch rokov.

SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čile zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,4
<< predchádzajúci článok
Pentagon zverejnil počet jadrových hlavíc

V Grécku dnes začne 48-hodinový odborársky štrajk - diskusné fórum čitateľov