Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. októbra 2011

V kauze predaja platinových sitiek sa začalo stíhanieV kauze predaja platinových sít, ktoré predala Správa štátnych hmotných rezerv súkromnej firme, začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku. ...Zdieľať
policia BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - V kauze predaja platinových sít, ktoré predala Správa štátnych hmotných rezerv súkromnej firme, začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku.


Uviedla to dnes TV Markíza, ktorá už pred časom informovala, že štát mohol na predaji platinových sitiek zarobiť o takmer dva milióny eur viac.

„Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii začal koncom minulého týždňa trestné stíhanie vo veci pre podozrenie z trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku,“ uviedol pre TV Markíza hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

TV Markíza zistila, že na to, aby štátne hmotné rezervy platinové sitá predali, potrebovali súhlas ministerstva hospodárstva – konkrétne ide o súhlas na vyčlenenie sít do neúčelových zásob, aby ich potom mohli rezervy predať. A toto stanovisko aj získali.

Ministerstvo hospodárstva však tvrdí, že k tomuto záveru dospeli až po liste z iného ministerstva – pôdohospodárstva. „Ministerstvo hospodárstva na základe vyjadrenia dotknutých osôb ministerstva pôdohospodárstva a Dusla Šaľa vydalo stanovisko štátnym rezervám, že mobilizačné rezervy sú nadbytočné,“ povedala hovorkyňa ministerstva hospodárstva Daniela Piršelová.

Na pôdohospodárstve však tvrdia, že ministerstvu hospodárstva len poskytli informáciu, o ktorú ich žiadali. A to, že neevidujú žiadne objednávky na výrobu kyseliny dusičnej, na čo sú potrebné práve predané platinové sitá. Okrem toho tvrdia, že zodpovednosť treba hľadať inde. „Predaj hmotného majetku v správe štátnych rezerv je plne v kompetencii SŠHR," povedal hovorca rezortu pôdohospodárstva Juraj Kadáš.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OSN hlasovalo za zrušenie embarga USA voči Kube
<< predchádzajúci článok
Bombové útoky v Thajsku zabili dvoch a zranili desiatky ľudí

V kauze predaja platinových sitiek sa začalo stíhanie - diskusné fórum čitateľov