16. septembra 2006

V kvalifikácii ME 2007 naše basketbalistiky podľahli Totyškám

Lotyšsko - Slovensko 71:63 (17:18, 16:21, 13:9, 25:15) RIGA 16. septembra (SITA) - Vo svojom treťom vystúpení v E-skupine A-divízie kvalifikácie ME 2007 podľahli slovenské basketbalistky v lotyšskej Rige domácim 63:71 ...

Lotyšsko - Slovensko 71:63 (17:18, 16:21, 13:9, 25:15)

RIGA 16. septembra (SITA) - Vo svojom treťom vystúpení v E-skupine A-divízie kvalifikácie ME 2007 podľahli slovenské basketbalistky v lotyšskej Rige domácim 63:71 (39:33). Po I. polčase ešte viedli o 6 bodov, no nevyšla im najmä posledná štvrtina. Po troch zápasoch v trojčlennej E-skupine majú zverenky Vladimíra Karnaya na konte 4 body a o ich prípadnom postupe ďalej rozhodnú až záverečné dva duely skupiny. V poslednom stretnutí základnej skupiny sa Slovenky predstavia v sobotu 23. septembra o 18.00 h v Košiciach proti Belgicku.

Výsledok:

Najviac bodov Lotyšska: Jekabsone 28, Kublinová 14 (6 doskokov), Teilane 8 (8 doskokov)

Zostava a body SR: Žirková 26, Růžičková 13, Číkošová 9 (6 doskokov), Jalčová 7, Kováčová 0 (Jurčenková 6, Fabianová 2, Barényiová 0)

TH: 22/28 - 10/12, trojky: 9 - 7, fauly: 14 - 23, 5 faulov: 33. Kováčová, 40. Jalčová (obe SR)

Slovenky začali dôležitý duel v Lotyšsku dobre, neušiel im úvod ako v stredu v Belgicku. Po prvom polčase dokonca viedli o šesť bodov 39:33. Pred takmer 4000 divákmi vydali zo seba zverenky Vladimíra Karnaya všetko, čo v nich bolo a až do 35. min hrali s domácim favoritom vyrovnanú partiu. V 33. min sa však vyfaulovala Alena Kováčová, ktorá dovtedy nezaznamenala ani jeden bod, a ťarcha zodpovednosti tak ostala na mladých pivotkách Jurčenkovej a Růžičkovej. V samotnom závere sa prejavila vyššia kvalita súpera, ako aj širší káder.

Vladimír Karnay (tréner SR): "V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, kvalitne sme bránili a duel sme výborne rozbehli. V druhom sme však začali robiť chyby, dievčatá mali problémy s faulami. Po piatich osobných chybách musela ísť z ihriska Kováčová a pod košom sme začali strácať silu. Napriek tomu sme však naďalej hrali dobre a držali stretnutie vo svojich rukách. V závere sa však prejavila vyššia kvalita súpera. Rozhodli naše technické chyby a tri trojky domácich. Musím však všetky dievčatá za dnešok pochváliť."