Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. februára 2010

V oblasti Humenné platí prvý stupeň kalamityilustračné foto SITA/Ivan Fleischer PREŠOV 1. februára (WEBNOVINY) – Všetky cesty v Prešovskom kraji sú zjazdné. Na väčšine územia je jasno. Sneží v okresoch Bardejov, Humenné, Medzilaborce a Snina. Vplyvom ...Zdieľať
ilustračné foto SITA/Ivan Fleischer


PREŠOV 1. februára (WEBNOVINY) – Všetky cesty v Prešovskom kraji sú zjazdné. Na väčšine územia je jasno. Sneží v okresoch Bardejov, Humenné, Medzilaborce a Snina. Vplyvom intenzívneho sneženia a nárazového vetra sa snehové jazyky vytvárajú v oblasti Humenné, kde vyhlásili dnes o 8:35 prvý stupeň kalamitnej situácie. Platí pre oblasť Humenné, Medzilaborce a Stakčín, kde do terénu nasadili 18 sypačov a štyri traktory s pluhom. Na cestách tretej triedy je do desať centimetrov snehu.

V okolí Šarišských Bohdanoviec v okrese Prešov sa tiež vytvárajú záveje, cesta je tu zjazdná v jednom jazdnom pruhu. Najviac snehu má po víkende okres Vranov nad Topľou, kde už prestalo snežiť a situáciu zvládli. V nedeľu tu platil prvý stupeň kalamitnej situácie, ešte večer ho odvolali.

Ako uviedol pre agentúru SITA analytik premávky dopravy Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja Tomáš Lažo, zasnežené cesty najprv pluhujú, až potom nasadia sypače. Cestárom komplikujú situáciu aj dopravcovia, ktorí od dnešného rána štrajkujú v smere Nižná Šebastová – Kapušany pri Prešove.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ČÍNA: Žiadne ústupky v tibetskej otázke nebudú
<< predchádzajúci článok
Prichádza nový realitný investor CEETA

V oblasti Humenné platí prvý stupeň kalamity - diskusné fórum čitateľov