Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. apríla 2010

V odevnej firme vo Svidníku hrozí prepúšťanieHromadné prepúšťanie 50 zamestnancov nahlásila koncom marca odevná firma I.C.A. s.r.o. so sídlom vo Svidníku. Strata práce hrozí hlavne šičkám, žehliarkam a ...Zdieľať
nezamestnanost Ilustračné foto SITA/AP PREŠOV/BARDEJOV 6. apríla (WEBNOVINY) – Hromadné prepúšťanie 50 zamestnancov nahlásila koncom marca odevná firma I.C.A. s.r.o. so sídlom vo Svidníku. Strata práce hrozí hlavne šičkám, žehliarkam a robotníkom odevnej výroby, ale aj dvom technicko-hospodárskym pracovníkom a členovi strážnej služby. Vo firme pracuje 430 zamestnancov. S prepúšťaním plánujú začať koncom apríla a mali by ho dovŕšiť do konca júla. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Bardejove Marcela Čechová.


Podľa Obchodného registra spoločnosť I. C. A. s.r.o. bola zaregistrovaná 2. februára tohto roka, jej predchodca spoločnosť SVIK s.r.o. Svidník zamestnával ešte pred rokom 900 ľudí. Posledné hromadné prepúšťanie 70 zamestnancov nahlásil SVIK spol. s r.o. vlani v novembri. Spoločnosť vtedy uviedla, že rušenie pracovných pozícií je dôsledkom hospodárskej a ekonomickej krízy. Taliansky majiteľ firmy znižuje výrobu na základe objednávok.

Miera nezamestnanosti v okrese Svidník ku koncu februára bola 20,69 percenta. V okrese Bardejov bola 21,53 percenta.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šesť výbuchov otriaslo Irakom, takmer 30 obetí
<< predchádzajúci článok
MVO sa naučia ako viac získať peniaze na projekty

V odevnej firme vo Svidníku hrozí prepúšťanie - diskusné fórum čitateľov