09. marca 2006

V osmičke najlepších Arsenal, Benfica, Lyon a AC Miláno

Ďalšími štyrmi štvrťfinalistami najprestížnejšej európskej klubovej futbalovej súťaže sa v stredu večer stali Arsenal Londýn, Benfica Lisabon, Olympique Lyon a AC Miláno. Pribudli k triu FC ...

BRATISLAVA 9. marca (WN/SITA) - Ďalšími štyrmi štvrťfinalistami najprestížnejšej európskej klubovej futbalovej súťaže sa v stredu večer stali Arsenal Londýn, Benfica Lisabon, Olympique Lyon a AC Miláno. Pribudli k triu FC Barcelona, Juventus Turín a FC Villarreal, ktoré si vybojovalo postup už v utorok. Ôsmym do partie bude víťaz dvojzápasu Inter Miláno - Ajax Amsterdam (prvý zápas v Amsterdame sa skončil 2:2), ktorý UEFA preložila na 14. februára.

Pod taktovkou slovenského artbitra Ľuboša Micheľa sa na londýnskom Highbury hral mimoriadne sledovaný duel medzi domácim Arsenalom a Realom Madrid. Bezmála 40 000 divákov gól nevidelo, ale keďže pred dvoma týždňami v španielskej metropole vyhral Arsenal 1:0, tešili sa z postupu Londýnčania. Menej radosti mali priaznivci ďalšieho anglického zástupcu - obhajcu prvenstva v Lige majstrov z predchádzajúcej sezóny FC Liverpool. Po prehre s Benficou na jej ihrisku 0:1 ťahali "The Reds" za kratší koniec aj v domácom prostredí na Anfield Road. Najskôr v prvom polčase skóroval Simao a minútu pred koncom definitívne pochoval šance Liverpoolu na obhajobu triumfu Miccoli. Olympique Lyon neponechal v súboji s PSV Eindhoven nič na náhodu a po triumfe v prvom dueli 1:0 tentoraz doma súpera doslova deklasoval 4:0. Už v prvom polčase dvakrát trafil Tiago, po zmene strán boli úspešnými strelcami Wiltord a Fred. Hostia hrali od 43. min bez vylúčeného Cocua, ktorý v rozpätí 14 minút videl v rukách anglického rozhodcu Rileya dvakrát žltú kartu, tá druhá znamenala automaticky odchod do šatne. Až 5 gólov videla najväčšia divácka návšteva večera v Miláne. Na štadióne Giuseppeho Meazzu sa 78 577 tifosi tešilo z presvedčivého víťazstva rosso-nerri nad mníchovským Bayernom 4:1, ktoré po remíze 1:1 v prvom dueli v bavorskej metropole znamenalo postup medzi osmičku najlepších klubov starého kontientu. Strelecky sa dvoma gólmi blysol Inzaghi, Ševčenko v 24. min nepremenil pokutový kop, ale o minútu neskôr už namieril presnejšie, po necelej hodine uzavrel strelcký účet domáceho AC Kaká. Prehru nemeckého veľkoklubu aspoň zmiernil ešte v prvom polčase Ismael.

Súhrn výsledkov stredajších odvetných stretnutí osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2005/2006:

FC Arsenal Londýn - Real Madrid 0:0 (0:0) - prvý zápas 1:0, postupuje Arsenal

ŽK: 83. Henry - 16. Guti, 44. Roberto Carlos, 62. Gravesen, 85. Raul Bravo, rozhodoval: Micheľ (SR), 38 500 divákov

FC Arsenal: Lehmann - Eboue, Toure, Senderos, Flamini - Hleb (87. Bergkamp), Fabregas, Gilberto Silva, Reyes (67. Pires) - Ljungberg - Henry

Real Madrid: Casillas - Salgado (84. Robinho), Sergio Ramos, Raul Bravo, Roberto Carlos - Gravesen (67. Julio Baptista) - Beckham, Guti, Zidane - Ronaldo, Raul (73. Cassano)

FC Liverpool - Benfica Lisabon 0:2 (0:1) - prvý zápas 0:1, postupuje Benfica

Góly: 36. Simao, 89. Miccoli, ŽK: 31. Crouch, 41. Xabi Alonso, 71. Kewell - 1. Robert, 62. Nuňo Gomez, 90. Manuel Fernandes, rozhodoval: De Santis, 42 000 divákov

Liverpool: Reina - Finnan, Carragher, Traore, Warnock (70. Hamann) - Luis Garcia, Gerrard, Xabi Alonso, Kewell (63. Cissé) - Morientes (70. Fowler), Crouch

Benfica: Moretto - Alcides, Luisao, Anderson, Leo - Robert (70. Ricardo Rocha), Beto, Manuel Fernandes - Geovanni (60. Karagounis), Simao - Nuňo Gomes (77. Miccoli)

Olympique Lyon - PSV Eindhoven 4:0 (2:0) - prvý zápas 1:0, do štvrťfinále postupuje Olympique Lyon

Góly: 26. Tiago, 45.+ Tiago, 71. Wiltord, 90. Fred, ŽK: 12. Juninho Pernambucano - 20. Afellay, 29. Cocu, ČK: 43. Cocu (po druhej žltej karte), rozhodoval: Riley (Angl.), 42 000 divákov

Olympique Lyon: Coupet - Clerc, Cris, Müller, Abidal - Tiago (80. Clement), M. Diarra, Juninho Pernambucano (76. Pedretti) - Wiltord, Carew (66. Fred), Malouda

PSV Eindhoven: Gomes - Lucius, E. Addo, Alex (76. Aissati), Reiziger - Simons, Afellay, Cocu - Culina (57. Väyrynen), Kone, Farfán (57. Beasley)

AC Miláno - Bayern Mníchov 4:1 (2:1) - prvý zápas 1:1, do štvrťfinále postupuje AC Miláno

Góly: 8. F. Inzaghi, 25. Ševčenko, 47. F. Inzaghi, 59. Kaká - 36. Ismael, ŽK: 35. Vogel, 63. Nesta - 39. Demichelis, 40.Sagnol, 76. Guerrero, rozhodoval: Ivanov (Rus.), 78 577 divákov

AC Miláno: Dida - Stam, Nesta, Kaladze, Serginho - Pirlo - Vogel, Seedorf - Kaká (86. Rui Costa) - Ševčenko (77. Ambrosini), F. Inzaghi (72. Gilardino)

Bayern Mníchov:Kahn - Sagnol, Lucio, Ismael, Lizarazu (52. Zé Roberto) - Demichelis - Deisler (63. Scholl), Schweinsteiger - Ballack - Pizarro, Makaay (46. Guerrero)