05. mája 2015

V päťgólovom zápase vyhrala Žilina v Podbrezovej

Na snímke Milan Škriniar (vľavo, Žilina) dáva gól z penalty na 0:1 v zápase 28. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FO ŽP Šport Podbrezová - MŠK Žilina na štadióne v Brezne 5. mája 2015. Foto: TASR/Branislav Račko
Bratislava (5. mája) - Futbalová Fortuna liga dnes pokračuje štyrmi zápasmi.

ŽP Šport Podbrezová - MŠK Žilina 2:3 (0:2)
Góly: 67. Vaščák, 83. Škutka z pok. kopu - 6. Škriniar z pok. kopu, 11. a 90+. Jelič. Rozhodca Straka, ŽK: Jelič, 2451 divákov
ŽP Šport Podbrezová: Penksa - Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško - Gál-Andrezly (74. Nworah), Kochan, Podio, Harvilko (60. J. Pančík) - Vaščák (86. M. Pančík), Škutka
MŠK Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič - Káčer (86. Paur), Pečovský - Čmelík (57. Bénes), de Oliveira (77. Špalek), Mihalík - Jelič

Aj keď v predchádzajúcich vzájomných dvoch zápasoch nestrelila Žilina svojmu súperovi ani gól, teraz do 11. minúty hneď dva. Už v 5. min búrku nevôle u divákov vyvolal verdikt rozhodcu, ktorý ukázal na biely bod. Situáciu s centrom Čmelíka a zákrokom Greška posúdil ako hru rukou a nariadil penaltu. Škriniar sa nemýlil a keď v 11. min po centri Mabouku pridal ligový kanonier Jelič hlavou ďalší, nad 'železiarmi' sa poriadne zamračilo. Pri druhom góle sa mohol červenať brankár Penksa, ktorý do súboja s Jeličom vložil slabý odraz a nesprávny odhad. Aj v 18. min mal na hlave de Oliveira ďalší gól, bránku síce netrafil, no ľutovať príliš nemusel. Favorit stretnutia hru úplne kontroloval a aj keď z veľkej prevahy už nič nevyťažil, išiel pevne za svojím trojbodovým cieľom. Domácim hlavne v úvode zväzovala nohy obava, úplne sa oddali defenzíve, vpredu máločo vymysleli a tých pár centrov do šestnástky nemohlo Žilinčanov znepokojiť. V závere polčase sa predsa len čo-to pred brnankárom Volešákom udialo. V 45. min Škutka i Vaščák mohli zdramatizovať priebeh, to by však museli byť dôraznejší a presnejší v zakončení. Po zmene strán prinútil v 53. min Migaľa brankára Volešáka po strele spoza šestnástky k prvému vážnejšiemu zákroku. Viac dotyku s loptou si hostia síce udržali, no z ich prevahy ubudlo. V 62. min fauloval Káčer v pokutovom území Gála-Andrezlyho, kopal sa však len priamy kop spoza veľkého štvorca. Domáci po príchode striedajúceho J. Pančíka ožili a v 67. sa konečne dočkali aj ovocia. Po rohovom kope Podia a predĺženej lopte Minčiča krásne do vinkla zavesil Vaščák a vzbudil u 'železiarov' nádej na zvrat. V 75. min nestihol hneď po príchode na ihrisko zakončiť v dobrom postavení Nworah, pri ďalšom protiútoku vymyslel presnú nahrávku na Škutku, lopta sa však len zvonka obtrela o žrď. To už Žilinčania občas strácali pôdu pod nohami a z toho pramenil aj ďalší pokutový kop. V 83. min po ruke Vavra ho premenil Škutka a takmer sa postaral vzhľadom na obrovské úsilie domácich v druhom polčase o deľbu bodov. V nastavenom čase však hlavou rozhodol o víťazstve hostí Jelič a vyvolal veľký smútok na breznianskom štadióne.