24. októbra 2014

V pohronskom derby Bystrica otočila z 0:2 na 3:2, nováčik len s bodom

Na snímke hráči Podbrezovej, archívna snímka

Na snímke hráči Podbrezovej, archívna snímka Foto: TASR/Dušan Hein
Banská Bystrica 24. október (TASR) - Pohronské derby divákov spočiatku nestrhlo, nazbieralo sa ich málo, občas len jemne zahučali a veľa možností na jasot, alebo obdivnú reakciu nemali. V 14. min sa však zrodila akcia, ktorá si zaslúžila potlesk. Splodila ju zbabraná štandardka v podobe rohového kopu Dukly, z rýchleho protiútoku vyviezol Nworah loptu na ľavé krídlo, Michal Pančík mu šprintom nabehol na pravú žrd a ideálne posadenú loptu nekopromisne usmeril za chrbát Budinského. Na lavičke Dukly prvýkrát prežíval domáce emócie nový tréner Štefan Rusnák a po polčase mal čo svojim v kabíne povedať. Jeho hráči sa utápali v nepresnostiach a aj keď prevzali po inkasovanom góle iniciatívu, v porovnaní so súperom pôsobili viac dezorganizovane ako ucelene. V 22. min zdiaľky síce Wojnar technickou strelou mieril nádejne, no Minčič pohotovo a hlavne zavčas do dráhy lopty nastavil hlavu a usmernil ju na roh. V útoku Dukly bol dosť aktívny Ľupták, aj on však dvakrát v zakončení zlyhal, v 32. min po sľubnom prieniku netrafil tam, kam mienil a v 35. min si jeho spoluhráči mohli vybrať, či nepresne strieľal, alebo prihrával. V samom polčasovom konci mohol prifarbiť skóre J. Pančík, v bezprostrednej blízkosti však namiesto presnej nahrávky napálil do brankára Budinského.

Po zmene strán vyškolil v 50. min obranu Dukly Juraj Pančík. Mladší brat Michala vykúzlil ukážkové sólo, prešiel cez obranu ako nôž maslom a aj keď v pohybe trochu rozhodený, usmernil loptu ponad vybehnutého Budinského. Dukla sa veľmi rýchlo vrátila do hry, v 52. min po rohu Dolného sa lopta v súboji Vajdu s Minčičom odrazila do siete a ak by Mazan onedlho lepšie trafil, radosť by bola dvojnásobná. Zápas sa však v nasledujúcich minútach úplne zvrtol. V 63. min Vajdov center šikovne stečoval do siete k pravej žrdi striedajúci Polievka, ktorý prišiel na ihrisko v 51. min. Hostia prežívali krízu a v 70. min ich za pasivitu takmer potrestal Adámik, ak by nemieril mimo. Ofenzívu Dukly o pár sekúnd neskôr zavŕšil v rovnakej minúte Vajda, v trme vrme pred bránkou, keď sa najrýchlejšie zorientoval a zacielil pod brvno. Zo stavu 0:2 otočili domáci na 3:2, no víťazstvo im napokon zobral v 88. min zblízka Minčič. V záverečných sekundách ešte Dukla po kanonáde, brvne Seyeho 'nožničkami' a žrdi de Vita mohla naplno zabodovať, no šťastie jej neprialo.

Dukla B. Bystrica - ŽP Šport Podbrezová 3:3 (0:1)

52. vlastný Minčič, 63. Polievka, 70. Vajda - 14. M. Pančík, 50. J. Pančík, 88. Minčič. Rozhodca Jaška, ŽK: Adámik - Kochan, Podio, 1150 divákov.

Dukla B. Bystrica: Budinský - Vajda, de Vito, Adámik, Savič - Peňaška, Ľupták, Wojnar (51. Polievka), Dolný - Mazan, Šovčík (79. Seye)

ŽP Šport Podbrezová: Maťašovský - Andrič (85. Karaš), Kupčík, Minčič, Snitka (76. Harvilko) - Kochan - J. Pančík (66. Gál Andrezly), Podio, M. Pančík - Vaščák, Nworah