Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2010

V prípade Smith asi zamietnu niektoré obvineniaSúd možno zamietne niektoré obvinenia vznesené voči dlhoročnému priateľovi americkej modelky a Playmate Anny Nicole Smith Howardovi K. Sternovi a dvom jej lekárom predtým, než bude o ...Zdieľať
anny nicole smith Foto: SITA/AP BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Súd možno zamietne niektoré obvinenia vznesené voči dlhoročnému priateľovi americkej modelky a Playmate Anny Nicole Smith Howardovi K. Sternovi a dvom jej lekárom predtým, než bude o nich rozhodovať porota. Všetci traja sú obvinení zo zločinu sprisahania vo veci predpisovania a podávania kontrolovaných látok modelke, ktorú v roku 2007 našli ako 39-ročnú mŕtvu v jej hotelovej izbe. Odkedy sa 4. augusta tohto roku začal súdny proces, sudca losangelského najvyššieho súdu Robert Perry vyjadril pochybnosti týkajúce sa obvinenia, že Stern a osobní lekári modelky - 61-ročná psychiatrička Khristine Eroshevich a 41-ročný Sandeep Kapoor - sa dohodli a zámerne jej podávali silno návykové lieky. V pondelok Perry uviedol, že nasledujúci týždeň bude zvažovať žiadosť obhajoby na zamietnutie niektorých z obvinení. Nekonkretizoval však, o ktoré z nich by mohlo ísť, no podľa jeho slov si myslí, že svedectvá zo strany obžaloby nepodporujú dve z troch konšpiračných teórii.


Obžaloba tiež musí dokázať, že Smith bola závislá od liekov. Podľa odborníka, ktorý vypovedal v pondelok, lekári modelke nikdy nediagnostikovali závislosť od liekov na predpis. Obhajoba tvrdí, že Smith trpela chronickou bolesťou a smrť jej syna Daniela ju zničila. Obžalovaní popreli svoju vinu vo všetkých bodoch obžaloby vrátane obvinenia zo získavania falošných predpisov.

Dlhoročný priateľ Anny Nicole Smith právnik Howard K. Stern a dvaja lekári Sandeep Kapoor a Khristine Eroshevich zásobovali americkú modelku a Playmate liekmi, ktoré získali prostredníctvom falošných predpisov. Všetci traja obžalovaní popierajú obvinenia zo zločinu sprisahania vo veci predpisovania a podávania kontrolovaných látok modelke od júna 2004 až do jej smrti vo veku 39 rokov v hotelovej izbe na Floride. Spomínaných dvoch lekárov a Sterna však neobvinili zo smrti Anny Nicole Smith, ale z toho, že jej tri roky nezákonne predpisovali a podávali kontrolované látky. V prípade, že ich uznajú vinnými hrozí im päťročné väzenie.

Anna Nicole Smith zomrela 8. februára 2007. Na následky užitia smrteľnej kombinácie liekov na predpis zomrel len niekoľko mesiacov predtým (10. septembra 2006) na Bahamách i jej 20-ročný syn Daniel. Mladík skonal v nemocničnej izbe, kde bol navštíviť svoju matku a sestru Dannielynn, ktorá sa narodila 7. septembra 2006. Po smrti Anny Nicole Smith sa vyostril boj dvoch mužov o malú Dannielynn, ktorý trval takmer od jej narodenia. Stern trval na tom, že je otcom dievčatka, no testy DNA napokon potvrdili, že je ním fotograf Larry Birkhead, ktorý tak získal Dannielynn do opatery.

Informáciu zverejnila webová stránka people.com.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BAJAN: Obvinenia z predražovania sú nezmysel
<< predchádzajúci článok
Afgánci sa sťažujú na právoplatnosť volieb