Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. januára 2016

V roku 2016 má prísť na Slovensko o 5 až 7% viac turistovNa snímke turisti pozorujú západ slnka na Chopku (2 024 m) v Nízkych Tatrách.Zdieľať
Na snímke turisti pozorujú západ slnka na Chopku (2 024 m) v Nízkych Tatrách. Foto: TASR/Andrej Galica
Bratislava 4. januára (TASR) - V roku 2016 by mal na Slovensku pokračovať nárast počtu turistov, a to na úrovni 5 až 7 %. Taký je odhad Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR), ktorý vyplýva z predpokladov vytvorených na základe aktuálnych údajov.


Za minulý rok 2015 pritom podľa súčasných predpokladov strávili na Slovensku dovolenku viac ako 4 milióny návštevníkov. "Slovenská agentúra pre cestovný ruch bude pokračovať vo svojich reklamných aktivitách a pozývať domácich aj zahraničných cestovateľov na dovolenku na Slovensko," avizovala generálna riaditeľa SACR Marta Kučerová.

V roku 2016 by mali pritom podľa SACR pritiahnuť návštevníkov aj športové a spoločenské podujatia. Napríklad Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní, ktoré sa budú konať od 27. do 31. januára v Bratislave alebo Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, ktorý bude 5. až 6. marca v Jasnej. V máji, konkrétne od 12. do 15. 5. sa zase v Liptovskom Mikuláši uskutočnia Majstrovstvá Európy v slalome na divokej vode. Zároveň tento rok nesie mesto Košice titul Európske mesto športu a Slovensko bude od júla do decembra predsedať Rade Európskej únie.

Dôležitými faktormi, ktoré ovplyvňujú počty návštevníkov, sú však aj dopravná dostupnosť Slovenska, priaznivé počasie či ekonomická a politická situácia v Európe a vo svete.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ankara sa za sankcie Ruska obráti na WTO a medzinárodné súdy
<< predchádzajúci článok
Strelec zrejme zabil v Tel Avive na úteku aj tretiu obeť

V roku 2016 má prísť na Slovensko o 5 až 7% viac turistov - diskusné fórum čitateľov