Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júla 2006

V sklade Detoxu našli podozrivú chemikáliu s nápisom TNTNález podozrivej nádoby s obsahom žltej kryštalickej látky a nápisom TNT ohlásil dnes popoludní na políciu konateľ banskobystrickej firmy Detox, ktorá sa zaoberá likvidáciou odpadov. Zhruba ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 24. júla (WEBNOVINY) - Nález podozrivej nádoby s obsahom žltej kryštalickej látky a nápisom TNT ohlásil dnes popoludní na políciu konateľ banskobystrickej firmy Detox, ktorá sa zaoberá likvidáciou odpadov. Zhruba dvojlitrovú sklenenú nádobu údajne objavili pri revízii skladu v Banskej Bystrici. Policajní pyrotechnici na mieste nádobu preverili a zaistili, bude podrobená expertíze v Kriminalistickom a expertíznom ústave Policajného zboru SR v Banskej Bystrici. Agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Spoločnosť Detox začala vo svojich skladoch hĺbkovú inventúru skladovaných látok. Táto kontrola je zameraná na porovnávanie skutočných skladových zásob s dokumentáciou, ktorú má spoločnosť k dispozícii od klientov. Uvádza sa to v informácií, ktorú poskytli agentúre SITA. Pri tejto kontrole našli dnes v sklade v Banskej Bystrici malé množstvo neznámej kryštalickej látky. Na miesto nálezu vedenie spoločnosti privolalo policajných špecialistov, ktorí podozrivú vzorku odobrali na ďalšiu expertízu. Predbežné výsledky laboratórnych meraní budú známe v priebehu tohto týždňa. Podľa polície na nádobe bol nápis TNT.

Spoločnosť Detox v súčasnosti posilňuje vybavenie laboratórií na analýzu vzoriek látok, ktoré do závodov prichádzajú od dodávateľov. "Kryštalické látky, ktoré sa našli v sklade v Banskej Bystrici dávajú podozrenie na to, že dodávatelia nekonajú čestne a zbavujú sa látok aj takýmto nekalým spôsobom," uviedol konateľ spoločnosti Loránt Vojček.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská vláda sa musí dištancovať od Slotových výrokov
<< predchádzajúci článok
Investície súkromného kapitálu zamerané na CE sú väčšie