28. novembra 2007

V Slovenskom pohári postupujú Košice

Futbal - Slovenský pohár - štvrťfinále - odveta: Slovan Bratislava - MFK Košice 0:0 - prvý zápas 0:2, do semifinále SP postúpili Košice ŽK: 37. Janek, 69. Dobrotka - 48. Školník, 85. Cicman, rozhodovali: Šipoš - D. ...

Futbal - Slovenský pohár - štvrťfinále - odveta:

Slovan Bratislava - MFK Košice 0:0 - prvý zápas 0:2, do semifinále SP postúpili Košice
ŽK: 37. Janek, 69. Dobrotka - 48. Školník, 85. Cicman, rozhodovali: Šipoš - D. Hrčka, Košecký

Slovan: D. Kiss - Janek, Struhár, Hanek, Szabó - M. Poliaček (87. Ižvolt), Chlebek (60. Kosmeľ), Dobrotka, Breznaník - Ibragimov, Sylvestr (64. Meszároš)
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, P. Bašista, Cicman - Pavol Majerník - Kolbas, J. Majoroš ml. (68. R. Šimko), Školník, Bicák (76. Džogan) - J. Novák (79. P. Jurčo)

Slovanisti začali v znamení dvojgólového manka z prvého stretnutia aktívne, nevychádzala im však finálna prihrávka a v úvodnej štvrťhodine Putnockého veľmi nepreverili. Až v 17. min Chlebek našiel Ibragimova, no ten jeho prihrávku nevyužil. O chvíľu nato sa k zakončeniu dostal aj Chlebek, ale jeho strela z hranice šestnástky minula košickú bránku. Hostia sa dostali k slovu v 21. min, Kolbas od rohovej zastávky našiel Bicáka, no ten loptu netrafil ideálne a zo šance nebolo nič. Pred odchodom do kabín sa ujala už iba nepresná hlavička Ibragimova z hranice "malého vápna".
Desať minút po prestávke slovanisti poriadne podkúrili obrane Košíc. Ibragimovova strela z uhla však iba preletela pozdĺž bránky hostí, následne sa spoza šestnástky pokúšal presadiť Poliaček, ale aj jeho pokus skončil v náručí pozorného Putnockého. O chvíľu nato urobil v obrane chybu domáci Struhár, k lopte sa dostal Novák, ale nedokázal namieriť medzi žrde. V 70. min domáci priaznivci už dvíhali ruky po strele Poliačeka, no ten iba tesne minul ľavú žrď košickej bránky. V závere sa Slovan ešte snažil vykresať iskierku nádeje, no košická obrana bola pozorná a belasí zahodili aj nemožné. Po Trnave a Petržalke sa tak východniari stali tretím semifinalistom SP 2007/08.