Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. februára 2017

V Štúrove sa strhla masívna kampaň proti recyklačnému projektuMost Márie Valérie, ktorý spája Štúrovo s Ostrihomom. Ilustračná snímka.Zdieľať
Most Márie Valérie, ktorý spája Štúrovo s Ostrihomom. Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Štúrovo 17. februára (TASR) - Mestský úrad v Štúrove bol na sociálnej sieti a na internetových portáloch v uplynulých dňoch terčom masívnej kampane, cielenej proti zámeru investičného projektu s názvom Stredisko recyklácie odpadov inovatívnymi metódami na území Priemyselného parku Štúrovo, a.s., a na údajné porušovanie povinnosti informovať verejnosť o zámere.


"Touto cestou by som chcel ubezpečiť občanov, že všetky zákonom predpísané postupy boli naplnené a dodržané. Informácia bola riadne zverejnená na úradnej tabuli a na webovej stránke mesta, taktiež bola prerokovaná v troch komisiách Mestského zastupiteľstva. V úmysle bolo prerokovať uvedenú záležitosť v Mestskej rade, ktorá však nebola spôsobilá rokovať, nakoľko sa nezišiel potrebný počet poslancov," vyjadril sa primátor mesta Štúrovo Eugen Szabó.

Podľa jeho slov sa verejnosť bude môcť opätovne vyjadriť k danému projektu na verejnom prerokovaní, ktoré zvolajú po spracovaní Správy o hodnotení vplyvov na životné prostredie v zmysle inštrukcie Ministerstva životného prostredia SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odštiepený Donbas sa Kyjevu vyhráža silou, ak nenastane pokrok
<< predchádzajúci článok
Opozícia: Orbánova politika môže prispieť k dvojrýchlostnej Európe

V Štúrove sa strhla masívna kampaň proti recyklačnému projektu - diskusné fórum čitateľov