27. marca 2015

V súboji bývalých majstrov sveta triumf Brazílie vo Francúzsku

Brazílski hráči Luis Gustavo (vľavo) a Miranda (vpravo) v súboji s kapitánom Francúzska Karimom Benzemom (v strede) počas prípravného futbalového zápasu Francúzsko - Brazília v Paríži 26. marca 2015. Foto: TASR/AP
Bratislava 26. marca (TASR) - Futbalisti Brazílie zvíťazili v atraktívnom prípravnom zápase nad Francúzskom 3:1. Vo štvrtkovom súboji dvoch bývalých svetových šampiónov rozhodol na Stade de France o triumfe "kanárikov" v 57. minúte Neymar a z doterajších deviatich vzájomných duelov tak juhoamerický tím dosiahol tretie víťazstvo.

V prvom polčase boli diváci svedkami pútavého futbalu. Už v 10. minúte mohli ísť do vedenia domáci, proti Benzemovej hlavičke však vytiahol ukážkový zákrok brankár Jefferson. Na opačnej strane udrel Neymar, avšak ani jeho strela sa neujala. O minútu na to sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš a "Les Bleus" sa po rohu a následnej hlavičke Varaneho ujali vedenia - 1:0. Brazília pred záverom polčasu nebola príliš aktívna, no v 41. minúte sa jej predsa podarilo vyrovnať. Oscar tiesnený Sakhom vystrelil z prvej a loptu prepasíroval do siete - 1:1. Po zmene strán prvý pohrozil na strane Brazílie Luiz Gustavo, Mandanda ale jeho prízemnú strelu vyrazil. O šesť minút neskôr bol už prikrátky na Neymara, ktorý strelou z uhla zvrátil skóre na stranu "kanárikov" - 2:1. Vzápätí sa do šancí dostávali najmä Francúzi - odpovedať sa snažili Sissoko či Griezmann strelou asi z 25 m, no obaja neúspešne. V 69. minúte sa naskytol Brazílii rohový kop, ten rozohral Willian a presnou hlavičkou prekonal Mandandu Gustavo, čím stanovil na konečných 3:1 pre päťnásobných svetových šampiónov. V závere pohrozil ešte debutant v drese Francúzska Nabil Fekir, avšak skóre sa už nemenilo.

Futbalisti Kataru zvíťazili v ďalšom prípravnom stretnutí nad Alžírskom tesne 1:0. Reprezentanti Kolumbie zase deklasovali Bahrajn 6:0, dva góly zaznamenal Radamel Falcao.