Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. decembra 2017

V súvislosti s obvineniami Harveyho Weinsteina prijala filmová akadémia kódex správaniaAmerická Akadémia filmových umení a vied prijala prvý kódex správania, ktorý bude platný pre všetkých jej 8 427 členov. Výkonná riaditeľka akadémie Dawn Hudson predstavila nové ...Zdieľať
harvey_weinstein coming_forward_50931 42e0013984f0428da158535756edf8ec 676x519 NEW YORK 7. decembra (WebNoviny.sk) - Americká Akadémia filmových umení a vied prijala prvý kódex správania, ktorý bude platný pre všetkých jej 8 427 členov.


Výkonná riaditeľka akadémie Dawn Hudson predstavila nové pravidlá členom inštitúcie prostredníctvom emailu. Novoprijatý kódex správania stanovuje, že akadémia nie je miestom pre "ľudí, ktorí zneužívajú svoj status, moc a vplyv správaním porušujúcim štandardy slušnosti".

V októbri akadémia porušila svoju tradíciu a vylúčila zo svojich radov v poradí druhého člena, Harveyho Weinsteina.

Odporúčame:
Herečka Uma Thurman zaželala pekné sviatky všetkým okrem Harveyho Weinsteina

Odteraz bude môcť suspendovať alebo úplne vylúčiť všetkých, ktorí kódex porušia alebo "ohrozia integritu" inštitúcie. Hudson uviedla, že detailnejšie informácie o procese, podľa ktorého budú previnilcov súdiť, zverejnia neskôr.

Na vypracovaní kódexu správania začali v inštitúcii pracovať po tom, ako desiatky žien obvinili filmového producenta Weinsteina zo sexuálneho obťažovania a násilia. Weinstein obvinenia popiera.


Zdroj: Webnoviny.sk - V súvislosti s obvineniami Harveyho Weinsteina prijala filmová akadémia kódex správania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vianočný bazár chalaňov už tento víkend v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Herci pomohli občianskemu združeniu Šanca pre nechcených

V súvislosti s obvineniami Harveyho Weinsteina prijala filmová akadémia kódex správania - diskusné fórum čitateľov