08. júla 2007

V Tacene do semifinále 10 slovenských lodí

Zo sobotňajšej kvalifikácie do nedeľňajšieho semifinále na pretekoch 2. kola Svetového pohára 2007 vodných slalomárov by podľa predbežných informácií z dejiska, slovinského Tacenu, malo postúpiť 10 ...

TACEN 7. júla (WEBNOVINY) - Zo sobotňajšej kvalifikácie do nedeľňajšieho semifinále na pretekoch 2. kola Svetového pohára 2007 vodných slalomárov by podľa predbežných informácií z dejiska, slovinského Tacenu, malo postúpiť 10 z 12 štartujúcich slovenských lodí. "Organizátori majú problémy s výpočtovou technikou a zatiaľ nepoznáme oficiálne výsledky popoludňajších súperení v kajaku žien a kanoe mužov," povedal večer pre agentúru SITA vedúci výpravy SR Róbert Orokocký, ale potvrdil základnú informáciu o počte postupujúcich slovenských lodí a pridal umiestnenia Slovákov v popoludňajších kategóriách K1 žien a C1 už aj po úpravách, ktoré sa medzičasom udiali.

Istý už dávnejšie bol postup deblkanoistov bratov Pavla a Petra Hochschornerovcov (zvíťazili na 1. kole SP v Prahe-Troji) z prvej priečky s náskokom 6,87 s. V kategórii C2 sa ďalej dostali aj Milan Kubáň a Marián Olejník, ktorí skončili na 6. priečke. Medzi pätnásť posádok, ktoré sa predstavia aj v nedeľu, sa nezmestili Tomáš Kučera a Ján Bátik: v 1. kole dostali 50-sekundovú penalizáciu a skončili na 21. mieste.
Medzi kajakármi skončil Tomáš Mráz na 11. mieste a Peter Cibák obsadil 19. pozíciu. Do štyridsiatky postupujúcich sa nezmestil 49. Marcel Potočný.

V eliminácii K1 žien skončila Elena Kaliská na 8. priečke, Gabriela Stacherová obsadila 11. miesto a Jana Dukátová sa po "päťdesiatke" v 1. kole musela uspokojiť s 29. pozíciou - stále však postupovou.

V súťaži kanoistov sa všetci Slováci prebojovali do hornej desiatky: majster Európy 2007 Michal Martikán bol druhý, Michal Beňuš piaty a Juraj Minčík siedmy.