Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. mája 2012

V USA sa počet nezamestnaných nezmenilPočet nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti v USA minulý týždeň stagnoval. Americké ministerstvo práce vo štvrtok informovalo, že počet nových nezamestnaných sa nezmenil a ...Zdieľať
zastavausa zastava usa WASHINGTON 17. mája (WEBNOVINY) - Počet nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti v USA minulý týždeň stagnoval.


Americké ministerstvo práce vo štvrtok informovalo, že počet nových nezamestnaných sa nezmenil a zostal na sezónne upravenej úrovni 370 tisíc.

Údaj za predchádzajúci týždeň ministerstvo revidovalo smerom nahor, a to na 370 tis. nových nezamestnaných z pôvodne uvádzaného počtu 367 tis. nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali, že počet nových nezamestnaných klesne na 365 tisíc.

Štvortýždňový priemerný počet nových nezamestnaných, ktorý sa považuje za lepší ukazovateľ trendov na trhu práce, klesol o 4 750 na 375 tisíc. Počet nezamestnaných, ktorí poberajú podporu dlhšie ako týždeň, sa v týždni končiacom sa 5. mája zväčšil o 18 tis. na 3,27 milióna.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodič prišiel pri nehode o priateľa, odsedí si dva roky
<< predchádzajúci článok
Rast globálneho obchodu sa tento rok spomalí

V USA sa počet nezamestnaných nezmenil - diskusné fórum čitateľov